Nowe zdjęcie Leonore! + więcej

2015/10/06

Princess Madeleine Facebook

Przed kilkoma minutami Madeleine opublikowała nowe zdjęcie swojej córeczki, Leonore! Jak widać mała księżniczka sporo podrosła i ma już dłuższe włoski. Jak napisała mama, księżniczka Madeleine, Panie wybrały się na spacer.

Teraz pozostaje czekać do niedzieli, wtedy będziemy mogli lepiej przyjrzeć się Leonore, jej młodszemu bratu oraz starszej kuzynce Estelle. Ja już bardzo stęskniłam się za Nimi i nie mogę się doczekać masy nowych zdjęć i nagrań z Leonore, Nicolasem i Estelle w roli głównej.

Jak widać wszystko zostaje w rodzinie, Madeleine i Leonore również polubił rozety, tak jak już kilka lat temu Victoria i Estelle. Nie uważacie, że Leonore wygląda uroczo?

***

Kilka dni temu ponownie zostałam nominowana do Liebster Blog Award. Tym razem przez autora całkiem nowego bloga, Royal Letters, o listach otrzymywanych od rodzin panujących.

  1. Czy spotkałeś/aś się z członkiem swojej ulubionej Rodziny Królewskiej?

Niestety (jeszcze!) nie.

2. Do jakiej monarchii ostatnio wysłałeś/aś list?

Do Szwecji i Monako jednego dnia.

3. Od jakiego członka Rodziny Królewskiej ostatnio otrzymałeś/aś list?

Od księżnej Charlene z jej odręcznym podpisem.

4. Kto jest Twoim ulubionym członkiem Rodziny Królewskiej?

Zawsze była to księżniczka Victoria, późnej również księżna Charlene i księżna Mary, niedawno dołączyła do tego grona również księżna Sofia. Wyszła długa lista trudno mi wybrać jedną osobę, chociaż to zawsze Vic była dla mnie największą inspiracją i przykładem. 

5. Podaj jedną cechę wskazującą na to, że Ty i Twój ulubiony członek Rodziny Królewskiej moglibyście być bliźniakami?

W przypadku podobieństwa do Victorii to z pewnością determinacja, łatwo zauważyć, że Victoria jeśli podejmuje sie czegoś nowe zadanie wykonuje z ogromną determinacją, od początku do końca. Pod tym względem jesteśmy do siebie podobne. Jeśli chodzi o wygląda zewnętrzny zdecyowanie bardziej jestem podobna do księżnej Mary z Danii. 

6.  Czy planujesz zająć się zawodowo swoją królewską pasją?

Może kiedyś, czas pokaże;) 

7. Opisz historię powstania swojego bloga. Jak to się stało, że tak wspaniały blog ujrzał światło dzienne?

To był impuls, od ponad pięciu lat interesowałam się księżniczką Victorią i w styczniu ubiegłego roku postanowiła, że założę o niej blog. W połowie  tego roku zmienił nazwę i adres na Swedish Princesses. Nie spodziewałam się, że naprawdę tak dobrze odnajdę się w regularnym pisaniu o rodzinie królewskiej i tak to pokocham. Blog stał się dla mnie częścią codziennych obowiązków i traktuję go całkiem poważnie. Chociaż z czasem coraz trudniej znaleźć tak dużo czasu jak kiedyś. Kiedy zaczynałam pisać chodziłam do liceum i bądźmy szczerzy, oprócz nauki nie miałam wielu obowiązków. Teraz doszła praca, a pod koniec tego miesiąca zaczynam studia. Myślę więc, że był to najlepszy moment na założenie bloga, nie wiem czy teraz bym się na to zdecydowała. Co nie zmienia faktu, że mam nadzieję prowadzić go jeszcze przez wiele lat. 

8. Jak zaplanowałbyś/zaplanowałabyś spotkanie ze swoim ulubionym członkiem Rodziny Królewskiej?

Nie mam pojęcia, chociaż interesuje się rodzinami panującymi od dawna nigdy nie zastanawiałam się jak wyglądałoby takie spotkanie.

9. Od kiedy interesujesz się królewskimi monarchiami?

Jeszcze jako przedszkolak po raz pierwszy obejrzałam Trylogię Sissi z Romi Schneider, niedługo późnej w gazecie (archiwalnej) u mojej babci zobaczyłam zdjęcie Lady Di w pięknej różowej sukni i diademie, wtedy też dowiedziałam się, że monarchia nadal istnieje. W 2009 roku polskie media wspomniały o zaręczynach szwedzkiej księżniczki z jej prywatnym trenerem wtedy też (niemal) regularnie zaczęłam śledzić poczynania europejskich domów panujących, ale dopiero po ślubie Kate i Williama stało się to "nałogiem". 

10. Ulubiony panujący monarcha?

Elżbieta II. 

11. Jak podoba ci się styl Kate?

Podoba mi się, aczkolwiek nie jest w "moim stylu". Jest wiele stylizacji w których się zakochałam, szczególnie te z podróży do USA i Kanady niedługo po ślubie. 

***

Tak jak i poprzednio, nie nominuję nikogo :)

12 komentarzy

 1. Bardzo ładne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy pierwszy raz zobaczyła to zdjęcie na facebooku Madeleine to pomyślałam że to jest Estelle :D kuzynki są bardzo do siebie podobne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka urocza! Strasznie szybko urosła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna mała :) O Carl Philip chrzestnym księcia Nicolasa super :) A mam pytanie czy jak Carl jest chrzestym to jest jakaś mozliwośc by Sofia była chrzestną ? Chyba racze nie co ? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://grecka-rodzina-krolewska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Z początku myślałam że to Estelle :) Ale obie dziewczynki są urocze!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podrosła, ładna dziewczynka. Ciekawe, jak będzie wystrojona na chrzest brata

  OdpowiedzUsuń
 8. Miło ze strony Madeleine i Chrisa, że w ramach prezentów z okazji chrzcin poprosili o wsparcie organizacji.
  Marleno czy w przypadku Estelle i Leonore też tak było? - nie pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dostałaś już odpowiedź na list ze Szwecji?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.