Księżniczka i bankier - początki znajomości

2016/12/07

Ewa-Marie Rundquist  /Princess Madeleine Facebook

Madeleine i Christopher są jedną z par książęcych, które rzadko opowiadają o swoim życiu prywatnym. W rozmowach z prasą przyznali jedynie, że poznali się przez wspólnych znajomych w 2010 roku, dla Madeleine relacja z Chrisem zaczęła się od wielkiej przyjaźni, dla Christophera była to miłość od pierwszego wrażenia. Jednak kto dokładnie ich ze sobą poznał i jak wyglądały początki ich znajomości?

Kiedy księżniczka Madeleine oficjalnie zerwała zaręczyny 24 kwietniu 2010 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Z całą pewnością nie był to dla niej łatwy czas, od dawna w prasie krążyły plotki o przelotnym romansie Bergstroma z Norweżką i nikt tak naprawdę nie wiedział jak mają się sprawy między narzeczonymi. Jeszcze na dziesięć dni przed zerwaniem Jonas był widziany z Danielem na kolacji w Teatergrillen w Sztokholmie, w tym samym czasie Madeleine spędzała czas z przyjaciółkami. Z kolei dzień przed tym królowa przyznała w wywiadzie, że ślub Madeleine i Jonasa nie odbędzie się w 2010 roku. W niedzielę 18 kwietnia para była widziana jeżdżąc ulicami Sztokholmu samochodem Jonasa. W tym samym czasie rodzina miała odchodzić od zmysłów nie wiedząc tak naprawdę co dzieje się pomiędzy narzeczonymi. Co ciekawe jeszcze na trzy dni przed zerwaniem (21 kwietnia) Madeleine i Jonas byli widziani opuszczając poradnię dla par, gdzie spędzili kilka godzin u terapeuty. Najwidoczniej w tamtym czasie wyjaśnili sobie wszystkie sprawy, bo 24 kwietnia dwór wydał oświadczenie o zerwaniu, a Madeleine była już w drodze do Stanów.

Początkowo miała tam spędzić zaledwie trzy tygodnie, jednak szybko zmieniła swoje plany. W USA rozpoczęła nieco inny tryb życia poznała nowych znajomych i nawiązała znacznie bliższe znajomości z innymi znajomymi ze Szwecji, którzy tak jak ona przenieśli się do Stanów. Wśród nowej paczki znajomych Maddie znalazł się również bankiet, Christopher O'Neill. Nie wiadomo kto ich sobie przedstawił jednak na prowadzenie wysuwają się dwie możliwości, a raczej dwie przyjaciółki Madeleine: Lovisa de Geer i Sofi Fahrman.

Sofi Fahrman jest dziennikarką Aftonbladet i specjalistką od mody w tym magazynie. Madeleine i Sofi bardzo zaprzyjaźniły się w 2010 roku, kiedy Maddie przeniosła się do Nowego Jorku w 2010 roku, gdzie Sofi już mieszkała. Co prawda znały się już wcześniej, jednak nie były ze sobą tak blisko jak późnej w Stanach. Prasa spekulowała nawet, że Madeleine mieszkała z Sofi po przeprowadzce do USA, jednak doniesienia okazały się fałszywe. Faktem jest jednak, że dziennikarka obracała się w tamtym czasie w kręgu wysoko postawionych nowojorczyków i od kilku lat przyjaźniła się z Christopherem O'Neill.

Z kolei Lovisa de Geer miała zachęcać Madeleine do nawiązania bliższej relacji z O'Neill. Lovisa jest przyjaciółką Madeleine od wielu lat, a jej rodzice są bliskimi przyjaciółmi pary królewskiej. Obecnie jest profesjonalną blogerką i od ponad sześciu lat dzieli swój czas między Sztokholm a Nowy Jork. Dzięki temu Madeleine po przeniesieniu do Stanów w kwietniu mogła liczyć na wsparcie starych przyjaciół. Powszechnie wiadomo, że Lovisa bardzo polubiła Christophera i zachęcała Maddie, aby umówiła się z nim na randkę. Jej starania na tym nie poprzestały. Jak donosiły media, ówczesny partner Lovisy, Jamie Dingman zabrał ją i Madeleine na wakacje do Miami i na kilka dni na Bahamy, gdzie zupełnie przypadkiem odpoczywał również Christopher O'Neill. Trzy miesiące po tych wakacjach w prasie pojawiły się pierwsze wspólne zdjęcia przyszłych małżonków, którzy zostali parą najprawdopodobniej na początku 2011 roku i zamieszkali razem w listopadzie tego samego roku.


Cofnijmy się jednak nieco do tyłu. Madeleine i Chris musieli poznać się w kwietniu bądź maju 2010 roku. Kiedy 11 maja wróciła do Szwecji w związku ze zbliżającym się ślubem siostry miała już nowe plany. Pod koniec maja była w Miami z przyjaciółmi (wtedy już musiała znać Christophera), podczas pobytu odpoczywała również na Bahamach, wakacje zakończyła 13 czerwca, tego samego dnia uśmiechnięta i wyraźnie szczęśliwa, była widziana w Nowym Jorku w drodze do Szwecji. Dzień wcześniej dwór potwierdził, że po ślubie siostry księżniczka będzie kontynuować swoją pracę dla World Childhood Foundation w Nowym Jorku. 30 czerwca wzięła udział w przyjęciu fundacji w Londynie, późnej wróciła do Szwecji na rodzinne wakacje.Dokładnie trzy miesiące po wakacjach na Bahamach, 20 sierpnia 2010 roku, Christopher został sfotografowany z Madeleine i przyjaciółmi w nocnym klubie w... Sztokholmie. Nikt z prasy wówczas nie przypuszczał, że nowy przyjaciel będzie dla Madeleine kimś więcej. Prawdopodobnie w tamtym okresie byli jeszcze tylko przyjaciółmi, a Chris nie przyleciał do Szwecji tylko na spotkanie z Maddie, szczególnie, że już kilka dni późnej księżniczka z resztą rodziny była w Grecji na ślubie kuzyna. Niedługo po tym Madeleine wróciła z powrotem do Szwecji a na początku września odwiedziła Cape Town w RPA, aby prosto stamtąd udać się do Stanów Zjednoczonych.Przez kolejne miesiące Christopher nie został zauważony z Madeleine. Od września do końca listopada Madeleine pracowała w Nowym Jorku, a po tym wróciła do Szwecji na zaledwie kilka dni, aby spotkać się z przyjaciółmi wieczorem 20 listopada, wziąć udział w oficjalnym przyjęciu dla rządu oraz z najbliższymi świętować wprowadzenie się Victorii i Daniela do Pałacu Haga. Jak wiadomo, to Maddie i Lussan Gottlieb projektowały wystrój wnętrz pałacu. 26 listopada wróciła już do Nowego Jorku. Na Święta do Szwecji wróciła dopiero pod koniec grudnia zaledwie na chwilę przed posiedzeniem Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk, w którym wzięła udział. Na początku stycznia była już z powrotem w Stanach. 9 stycznia hiszpański turysta rozpoznał Madeleine w restauracji w Central Parku i nagrał filmik przedstawiający księżniczkę z nieznanym mężczyzną.


Wówczas prasa zaczęła doszukiwać się nowego partnera księżniczki. Dopiero 24 stycznia paparazzi uchwycili Madeleine z domniemanym nowym chłopakiem, który nazywa się Chris O'Neill. Księżniczka została zauważona wchodząc do jego mieszkania i opuszczając je następnego dnia rano.

Dwór zdecydowanie milczał w tej sprawie. Księżniczka tymczasem udała się na Florydę, aby wziąć udział w Red Cross Gala. Na początku lutego zostali sfotografowani razem ponownie. Tym razem zjedli razem kolację, po której Christopher odwiózł Madeleine do jej apartamentu.


Tydzień później zostali zauważeni w Soho na zakupach trzymając się po raz pierwszy publicznie za ręce. 28 lutego paparazzi złapali ich na wspólnym śniadaniu. W połowie marca Madeleine przyleciała do Szwecji. Według doniesień prasy to król Carl Gustaf poprosił córkę o przyjazd, aby porozmawiać o jej planach na przyszłość i krytyce w związku z brakiem wypełniania przez nią obowiązków w kraju. Po trwającym kilkanaście dni pobycie w Szwecji księżniczka wraz z mamą, królową Silvią wróciła do USA. Razem udały się na Florydę aby tam wziąć udział w przyjęciu charytatywnym World Childhood Foundation. Najprawdopodobniej po tym królowa udała się z córką do Nowego Jorku, aby poznać jej nowego partnera.  W czerwcu Madeleine była z powrotem w Szwecji aby wziąć udział w obchodach Święta Narodowego. 

Swoje urodziny Madeleine również spędziła w Sztokholmie, zaraz potem wróciła jednak do Nowego Jorku, gdzie paparazzi zrobili jej zdjęcia z Chrisem na lunchu i zakupach. Pod konie czerwca znowu była w Szwecji, aby późnej z resztą rodziny udać się do Monako na ślub księcia Alberta i Charlene Wittstock. Cały lipiec i sierpień księżniczka spędziła z rodziną w Europie. Nie długo po ślubie w Monako para królewska, Victoria i Daniel, Madeleine, Carl Philip i Sofia byli w Paryżu na kolejnym ślubie. Około 10 lipca do Szwecji przybył Christopher. Para została zauważona razem na kolacji w Sztokholmie. Najprawdopodobniej w tym okresie Chris poznał króla Carla Gustafa i rodzeństwo Madeleine oraz spędził czas z rodziną królewską na Olandii. 

W sierpniu Madeleine i Chris spędzili wspólnie czas w Austrii, gdzie 12 sierpnia udali się na Salzburger Festspiele. Po tym para wróciła do Szwecji, aby pod koniec sierpnia wziąć udział w ślubie przyjaciółki Madeleine. Księżniczka była jedną z druhen panny młodej a wśród gości znalazł się także jej były narzeczony Jonas Bergstrom.
Kilka dni późnej Madeleine była już w Szpitalu Uniwersyteckim w Umea, aby złożyć w nim wizytę jako patronka Min Stora Dag. Niedługo późnej już w Sztokholmie wzięła udział w kolacji zorganizowanej przez fundację. Christopher w tym czasie zdążył już wrócić do USA.

Księżniczka została w Szwecji na otwarciu Parlamentu, a niedługo późnej udała się do Brazylii wraz z World Childhood Foundation. Na początku października była już z powrotem w Nowym Jorku, gdzie została sfotografowana z Chrisem.

W połowie października Maddie wzięła udział w Angel Ball w Nowym Jorku. A na początku listopada dołączyła do księcia Daniela podczas jego oficjalnej podróży do Stanów Zjednoczonych na kolacji Swedish American Chamber of Commerce Pre-Conference. W tym czasie Madeleine i Chris zdecydowali się zamieszkać razem w Nowym Jorku. Niedługo po przeprowadzce zostali zauważeni opuszczając wspólny apartament. Niespełna miesiąc późnej, 2 grudnia księżniczka pojawiła się na American Scandinavian Society's 2011 Yule ball. 7 grudnia wzięła udział w Christmas Luncheon of the Swedish American Chamber of Commerce. Madeleine nie wróciła do Szwecji na wręczenie nagród Nobla i posiedzenie Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk. Jednak na początku stycznia para była z powrotem w Europie na wakacjach. 

26 stycznia byli już z powrotem w Nowym Jorku, gdzie pojawili się razem na koncercie Swedish National Youth Orchestra w Carnegie Hall. Co ciekawe dopiero pod koniec lutego dwór królewski potwierdził, że w listopadzie 2012 roku Madeleine przeniosła się do apartamentu Christophera. Przy okazji poinformowano, że para szuka nowego, większego mieszkania. 
W tym samym czasie na świat przyszła księżniczka Estelle. Madeleine już kilka dni po jej narodzinach była w Szwecji. Księżniczka poznała swoją siostrzenicę a kilka dni późnej została zauważona z bratem i przyszłą szwagierką na lunchu w Sztokholmie. Na początku marca wróciła z powrotem do USA. Jednak na tylko na kilka dni, 16 marca była już z powrotem w Sztokholmie, gdzie wraz z rodzicami i szwagrem uczestniczyła w oficjalnym bankiecie. 10 dni później wzięła udział w spotkaniu z księciem Walii i księżną Kornwalii. 26 marca Madeleine i Christopher zostali sfotografowani razem na lotnisku w Sztokholmie, okazuje się, że Chris przez cały miesiąc był z Madeleine w Szwecji. 

Resztę marca i cały kwiecień para spędziła w Stanach, gdzie odwiedził ich również książę Carl Philip, a na początku maja królowa Silvia. Wieczorem 9 maja królowa była widziana na kolacji z córką i przyszłym zięciem. Najprawdopodobniej razem z królową Madeleine i Chris przylecieli do Szwecji na chrzest księżniczki Estelle. Dla Christophera był to debiut na królewskim dworze. Po chrzcinach Madeleine została w Szwecji aby wziąć udział w obchodach Święta Narodowego.  10 czerwca Maddie świętowała urodziny w Szwecji. Najpierw z grupą dziesięciu przyjaciół i Chrisem, a późnej z rodziną królewską na małym przyjęciu zorganizowanym przez króla i królową, Christopher również został na nie zaproszony. Kolejne przyjęcie odbyło się również w Pałacu Haga, zorganizowane oczywiście przez Victorię i Daniela, byli na nim między innymi Sofia i Carl Philip, nie wiadomo czy również Christopher. Madeleine do końca lata zdecydowała się zostać w Szwecji. Nie wiadomo czy również Chris spędził cały czerwiec w Europie. W lipcu był już jednak na Olandii, gdzie z rodziną królewską świętował urodziny przyszłej szwagierki. A dwa dni późnej z rodzeństwem i partnerami Madeleine obejrzał koncert w Borgholm.

Nie wiadomo na jak długo Maddie i Chris zostali w Europie. Księżniczka została sfotografowana w Nowym Jorku dopiero we wrześniu. Z kolei 18 września była z powrotem w kraju na otwarciu Parlamentu. Tym razem w Szwecji została tylko na kilka dni, a 24 września razem z Chrisem została zauważona na zakupach i u kosmetyczki. 

Na początku października do USA z wizytą przylecieli król Carl Gustaf i królowa Silvia. Księżniczka towarzyszyła rodzicom na 5 spotkaniu Swedish-American Chamber Of Commerce Green Summit - From Farm To Fork. Wszystko wskazuje na to, że wtedy Christopher poprosił króla o rękę Madeleine. 

25 października dwór królewski oficjalnie ogłosił zaręczyny pary. W wywiadzie przyznali, że Christopher oświadczył się Madeleine na początku października. Narzeczeni byli w tym czasie w Szwecji, gdzie świętowali z rodziną, pod koniec dnia byli widziani na lotnisku w Sztokholmie, stamtąd udali się do Londynu, aby dalej świętować. 

Ewa-Marie Rundquist / kungahuset.se

18 komentarzy

 1. Super post ! Zresztą jak zwykle ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super notka uwielbiam takie ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow jakie dokładne informacje musiało Cię to kosztować wiele pracy dziękuję za wspaniały post świetnie się czytało ☺

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna notka😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Super notatka, przyjemnie się czyta

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny tekst, bardzo dokładny. O wielu szczegółach nie wiedziałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Super post taki szczegółowy połowy tych rzeczy nie wiedziałam :P Musiałaś się nieżle napracować.
  Uwielbiam Madeleine i zawszę z chęcią czytam o niej notki.
  Widać, że Maddie dzięki Chrisowi odżyła odzyskała radość i uśmiech. Wcale jej się nie dziwię, że wyjechała z Szwecji a potem dosyć rzadko tam wracała. Ciekawe jest też to, że MyJ próbowali ratować swój związek czyżby Madeleine chciała mu wybaczyć a może po prostu nie znała całej prawdy. I chyba rodzeństwo dość szybko zaakceptowało Chrisa królowa raczej też Ciekawe jak to było z królem.
  A mam pytanie czy zrobiłabyś może notkę o jej związku z Jonasem taką szczegółową? Jeśli już jest to przepraszam za głupie pytanie :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to nie mozliwe, tak jak i z postem o Victorii i Danielu od samego początku, ich związki zaczęły się dawno temu i ciężko wykopać większą ilość zdjęć szczególnie jeśli myślimy o Maddie i Jonasie. Z pewnością coś sie pojawi, ale to nie będą już tak szczegółowe posty jak ten, to było tak niedawno więc w miarę łatwo coś znaleźć i ogarnąć w post. W końcu to były tylko dwa lata znajomości, w przypadku Maddie i Jonasa ponad sześć, Victoria i Daniel osiem to jest niemal niemożliwe żeby wszystko ogarnąć w jednym miejscu, a z całą pewnością ogromnie pracochłonne i męczące. Wy to przeczytacie w parę minut a ja ten post pisałam kilka dni dzień w dzień po kilka godzin. Mam już poślizg z "od zaręczyn do ślubu" bo tego jest masa i mimo wszystko każde pojedyncze zdjęcie muszę zweryfikować czy to na pewno wtedy... :)

   Usuń
  2. Oj to szkoda no ale rozumiem. :) w takim razie czekam chociaż na mniej szczegółową notkę. I tak bardzo Ci dziękuję za tak wspaniałą notkę i w ogóle za twoją stronę prace na blogu.

   Usuń
 8. Świętnie się czytało ten post. Nigdy wcześniej nie widziałam części z tych zdjęć i nie znałam tyle szczegółów fajnie jest się tak cofnąć w przeszłość i powspominać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post miło powspominać:)DW

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny post! Nie mam pojęcia skąd wzięłaś tyle szczegółowych informacji, połowy zdjęć też nigdy nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super post. Musiałaś się niezle napracować.
  Uwielbiam czytać o Madeleine w szczególności starszych wydarzeniach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem musiałam wracać do poprzedniego zdania, bo gubiłam się w datach, ale post bardzo ciekawy i zawierający masę informacji. Trzeba przyznać, że udało się Maddie i Chrisowi stworzyć związek troszkę an odlegość, bo oboje byli w rozjazdach w związku z pracą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniały post bardzo miło się go czytało.

  OdpowiedzUsuń
 14. Fantastyczny post, uwielbiam czytać o Madeleine

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 100 % się zgadzam super post. I ja też uwielbiam czytać o Maddie.

   Usuń
 15. Świetny post! Widać, że musiałaś w niego włożyć dużo pracy.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.