Tajemnica tiary księżnej Sofii

2016/12/09Wczoraj wieczorem dwór królewski zdradził tajemnice tiary księżnej Sofii! Piękną tiarę idealnie pasującą do księżnej możemy podziwiać od półtora roku, jak potwierdził dwór jest ona prezentem ślubnym dla księżnej. Jednak dopiero teraz zdradzono skąd tak naprawdę pochodzi.

Dwór królewski nigdy nie zabrał głosu w sprawie doniesień o tym, że para królewska zdecydowała się zamówić nową tiarę specjalnie dla swojej przyszłej synowej. Szybko uznano, że jest ona zupełnie nowa, szczególnie, że nikt z rodziny królewskiej wcześniej jej nie nosił. Okazuje się jednak, że tiara oryginalnie była naszyjnikiem i czekała w skarbcu na odpowiedni moment.


Królowa Silvia otrzymała piękny naszyjnik z diamentami i szmaragdami w prezencie od niedawno zmarłego króla Tajlandii. Przez lata leżał on w skarbcu, a kiedy stało się jasne, że Sofia Hellqvist wejdzie do rodziny królewskiej i przyjmie oficjalny tytuł, król i królowa w tajemnicy zlecili przerobienie naszyjnika na tiarę. Nowy diadem przekazali przyszłej księżnej w prezencie ślubnym, o czym dwór oficjalnie poinformował w dniu ślubu, szybko nadano mu wymowną nazwę "Princess Sofia's Emerald and Diamond Tiara". Nie wiadomo w którym roku królowa otrzymała prezent od króla Tajlandii, para królewska odwiedziła ten kraj ostatni raz 10 lat temu, kiedy król Bhumibol Adulyadejs świętował 60 lat swojego panowania. Z kolei trzy lata wcześniej, w 2003 roku, król i królowa złożyli oficjalną wizytę państwową w Tajlandii.

12 komentarzy

 1. I wszystko jasne! :)
  Przynajmniej wiadomo, że para Królewska nie wydała pieniędzy, tylko przerobiła istniejące już klejnoty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spodziewałam się, jakoś nie potrafię wyobrazić sobie tej tiary jako naszyjnika :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że nareszcie jest więcej informacji na temat tiary. Szkoda jednak, że nie ma żadnych jej zdjęć jako naszyjnika. Ciekawe, jak wyglądał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Eh a mi się akurat ta tiara wyjątkowo nie podoba. Tak dziwnie leży na głowie Sofii. Na tych zdjęciach że ślubu wydaje się jakby za mała. No ale wazne żeby jej się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy tiare można jeszcze nosić jako naszyjnik? Jest bardzo ładna ale chciałabym zobaczyć jutro Sofie w czymś innym np Connaught Tiara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam, do tiary dodano specjalny stelaż, ciekawe tylko czy na stałe. Modern Fringe Tiara można nosić na dwa sposoby, ciekawe czy tak zrobiono również w tym przypadku. Myślę, że para królewska zlecając przerobienie naszyjnika myślała o funkcjonalności i taka możliwość pozostała.

   Usuń
 6. Szkoda, że nie wiemy jak wyglądał jako naszyjnik...

  OdpowiedzUsuń
 7. Może dlatego jest właśnie trochę za mała,ale pięknie rozświetla oczy Sofii...:)
  Czy jednak możliwe jest,że Sofia ubierze jakąś inną tiarę z królewskiego skarbca?Ta jest piękna,ale chciałabym zobaczyć ja może w innych klejnotach.Wydaje mi się,że idealnie pasowałyby do niej ametysty.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama się zastanawiam czy to się kiedyś stanie :) myślę, że to jak najbardziej możliwe i mam nadzieję, że Sofia nie będzie nosiła ciągle jednej tiary jak na przykład księżna Marie z Danii.

   Usuń
  2. Marie ma jedną, która jest jej własnością, tak jak Mary ma trzy, a czwartą zrobioną z naszyjnika dodała do kolekcji niedawno.

   Usuń
 8. Też chciałabym zobaczyć Sofię w innej tiarze. Czekam na to z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie ta tiara jakoś nie przekonuje.Brzydka nie jest ale może jako naszyjnik lepiej się prezentuje.Jest ostatnią tiarą,którą bym chciała założyć ze Szweckiego skarbca.DW

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.