Tego mogłeś nie wiedzieć o książęcej parze

2017/07/07


Embed from Getty Images
 1. Książę Daniel pracował w Master Training, aż do dnia ślubu. Jeszcze przed zaręczynami zrezygnował z pracy jako trener personalny i pracował w biurze siłowni. Po dzień dzisiejszy honorowo zsiada w zarządzie studia.
 2. Zarówno Victoria i Daniel podnoszą ciężary podczas treningów.
 3. Książę Daniel służył w szwedzkiej armii. 
 4. Podobno ulubionym kolorem Victorii jest fioletowy. 
 5. Nie jest tajemnicą, że Daniel był kiedyś trenerem osobistym, ale mało kto zwraca uwagę na fakt, że był jednym z pierwszych trenerów osobistych w Szwecji! 
 6. Na ślubie księżniczki Victorii i księcia Daniela nie zabrakło polskich akcentów, bowiem specjalnie na uroczystości ślubne zamówiono w Wałbrzychu porcelanę.
 7. Książę Daniel zaczął pisać programy treningowe dla kolegów już w wieku 16 lat. 
 8. Po odbyciu służby wojskowej, książę Daniel pracował przez rok z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w szkołach i ośrodkach wypoczynkowych. Przedtem pracował także prawie dziewięć miesięcy jako asystent opiekuna w domu opieki.
 9. Podobno Daniel zamówił zły rozmiar pierścionka zaręczynowego. Jak donosił Expressen przez pewien czas po ogłoszeniu zaręczyn Vickan nie nosiła pierścionka, miało to być spowodowane złym rozmiarem obrączki. Pierścionek miał zostać wysłany z powrotem do WA Bolin i dopasowany do palca księżniczki.
 10. Victoria ma alergię na srebro, najprawdopodobniej udało się nad nią zapanować, jednak przez kilka/kilkanaście miesięcy Vickan prawie w ogólne nie nosiła biżuterii. 
 11. Daniel miał mieć przygotowanych kilka historii ze związku z Victorią, które chciał opowiedzieć w swoim przemówieniu. Ostatecznie wybrał tylko tę o 30 listach.
 12. Niektóre źródła podają, że Daniel zamierzał powiedzieć całe przemówienie podczas przyjęcia weselnego w języku angielskim. Jednak, kiedy usłyszał, że król, wygłasza swoje po szwedzku zdecydował się powiedzieć część mowy w ojczystym języku. 
 13. Na początku znajomości z Victorią media donosiły, że Daniel dostaje dużo mandatów za złe parkowanie. Podobno książę po dzień dzisiejszy ma kłopoty z parkowaniem. 
 14. Największym przykładem dla księcia Daniela jest jego żona. 
 15. Victoria uwielbia czytać szwedzkie kryminały i oglądać amerykańskie seriale komediowe.
 16. Księżniczka Victoria jest zapalonym fotografem, dwór publikował nawet zdjęcia Estelle i Oscara zrobione przez księżniczkę.
 17. Książę Daniel również lubi zdjęcia, w trakcie wizyty w studio SVT Daniel fotografował każdy krok Victorii i uwieczniał na zdjęciach wszystko co robiła.
 18. Księżniczka Victoria oprócz szwedzkiego i angielskiego zna francuski i niemiecki na podstawowym poziomie. Księżniczka Madeleine, jako jedyna z rodzeństwa, mówi biegle po niemiecku, co nie zmienia faktu, że w dzieciństwie cała trójka pobierała lekcje tego języka. 
 19. Victoria uwielbia rysować i malować, w trakcie studiów w San Francisco chodziła na kurs rysunku i malarstwa. Do każdego listu wysyłanego do domu dołączała wykonany przez siebie obrazek.

12 komentarzy

 1. Kolejny świetny post.

  OdpowiedzUsuń
 2. Większości rzeczy nie wiedziałam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja także. Dowiedziałam się,że mam z Vic wspólne języki oprócz oczywiście szwedzkiego,ale na pewno nie jestem nawet w części tak dobra jak ona :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujący post!

  Marleno, wiesz może, czy można spodziewać się odpowiedzi na życzenia urodzinowe dla Victorii? Wysłałam życzenia świąteczno-noworoczne oraz kartki urodzinowe dla Estelle i Oscara i nic:( Pozdrawiam i gratuluję znakomitego bloga!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się nad tym zastanawiam. Jak dotąd nie odpisywali na takie listy. Również nie dostałam odpowiedzi na życzenia urodzinowe dla Estelle i Oscara. Możliwe, że tym razem z okazji okrągłych urodzin będą odpisywać. Ciężko stwierdzić.

   Usuń
 6. Witam,
  fantastyczny post. Właściwie wszystkie informacje są dla mnie nowe. Księżniczka cały czas mnie fascynuje.
  Pozdrawiam,
  Wierna czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja prawie o niczym z tych rzeczy ne miałam pojęcia. Tylko ta porcelana z Wałbrzycha obiła mi się o uszy :) Ciekawe jakie amerykańskie seriale komediowe Vic lubi. Może przyjaciół 😉

  OdpowiedzUsuń
 8. Serio zamawiali porcelanę? Wiadomo, czy do tej pory jest w użyciu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha nie żartowałam :) zawsze piszę sprawdzone informacje. Nie wiadomo czy porcelana jest w użytku teraz "normalnie" czyli przy okazji przyjęć itp. Często taka zastawa jest zamawiana typowo na ślub i późnej rzadko użytkowana.

   Usuń
 9. A ja akurat o tej porcelanie juz słyszałam. :D

  Świetny post!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.