Aktualizacja: Spotkanie zarządu Global Child Forum + więcej

2017/11/15

 Global Child Forum

Dzisiaj na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie zarządu Global Child Forum w Bibliotece Bernadotte na Zamku Królewskim w którym wzięła udział para królewska, księżniczka Victoria i księżna Sofia. Jest to doroczne spotkanie z partnerami korporacyjnymi i merytorycznymi organizacji.


 Global Child Forum
 Global Child Forum
 Global Child Forum
 Global Child Forum
Global Child Forum

Król, honorowy przewodniczący Global Child Forum, otworzył spotkanie. Global Child Forum działa poprzez prowadzenie badań, przedstawianie case studies, gromadzenie liderów z firm, rządu, środowiska akademickiego i społeczeństwa w celu wymiany informacji i najlepszych doświadczeń na temat dzieci z całego świata. Poranne spotkanie, w którym uczestniczyli między innymi partnerzy biznesowi i merytoryczni organizacji, skupiło się na tym, co poszczególne sektory mogą uczyć się od siebie nawzajem.


W ciągu dnia księżniczka spotkała się z czterema wolontariuszami Stockholm Pride. Mille Berg, Jimmy Landegren, Johan Landegren i Ulrika Gustavsson pracują dla organizacji od ponad 20 lat i za pomoc w organizacji festiwalu zostali niezwykle nagrodzeni - możliwością spotkania z przyszłą królową. Na spotkaniu byli także menadżer Andreas Franzon oraz Kierownik Festiwalu, Christian Gerdes


Wczoraj koło południa król Carl Gustaf, księżniczka Victoria i książę Carl Philip spotkali się z Micaelem Bydén, naczelnym dowódcą szwedzkich sił zbrojnych i generałem Bengtem Andersson, dyrektorem ćwiczeń Aurora 17. Podczas spotkania na Zamku Królewskim, Bydén i Andersson zrelacjonowali wyniki i wnioski z ćwiczenia Aurora 17, które zostały przeprowadzone w dniach 11-29 września i była największym ćwiczeniem wojskowym w Szwecji od ponad 20 lat. Wzięły w nich udział wszystkie siły bojowe i ponad 19 000 mężczyzn i kobiet, z których jedna czwarta pochodzi z Hemvärnet, a także 2000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Francji, Estonii, Łotwy, Litwy, Danii i Norwegii.
 


Z kolei wieczorem, para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel pojawili się na uroczystości 100-lecia Fundacji Knuta i Alice Wallenberga w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii. Królewscy goście zostali ciepło powitani przez członków rodziny Wallenberg. Na uroczystości pojawił się również premier Szwecji, Stefan Löfven wraz z małżonką.

Embed from Getty Images

10 komentarzy

 1. Dobrze zobaczyć znów Sofię. Wygląda świetnie.
  Vic ma oczywiście upięte włosy,ale przynajmniej na gali naprawdę twarzowo,trochę inaczej niż zwykle, z boku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bordowa sukienka Victori wygląda jak worek, i chyba Victoria przytyła , może mi się tylko wydaje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżna Sofia wygląda pięknie.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofia wyglądała wspaniale! Super ja znowu zobaczyć. Victoria niestety słabo zarówno sukienka i buty, jednak ten bordowy kolor jej pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Macie racje Sofia ślicznie wyglada nie mogę sie doczekac chrzcin

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak myślisz ile chrzestnych będzie miał Gabriel?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy w tym roku będzie koncert świąteczny w Vasastan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, koncert jest co roku :) myślę, że Sofia i Carl Philip się na nim pojawią.

   Usuń
 8. Sofia ślicznie wygląda, ma fajną bluzkę w której w ogóle nie widać, że trzy miesiące temu urodziła, szczupło wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.