Parada i koncert z okazji Święta Narodowego


Niespodziewanie przed paradą para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel z dziećmi zdecydowali się wyjść do prasy i zapozować do kilku zdjęć.

svenskdam


Rodzina królewska przejechała ulicami Sztokholmu dwoma powozami. W pierwszym była para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel z dziećmi - księżniczką Estelle i księciem Oscarem. W drugim książę Carl Philip i księżna Sofia oraz księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill. Poniżej możecie zobaczyć urywek z parady:


svenskdam
svenskdam
svenskdam

Obecnie cała rodzina królewska jest już na koncercie. Będzie on jednak pokazany w telewizji dopiero o 20.00, online będzie można go zobaczyć tutaj - KLIK. Dzisiaj po raz pierwszy księżniczka Estelle pojawiła się na koncercie! Wieczorem cała rodzina królewska przyjmie zaproszonych gości na tradycyjnym przyjęciu na Zamku Królewskim.

 svenskdam

12 komentarzy

 1. A co to rodzinka zastrajkowała i tylko Gustaw i Viki z rodziną,chyba odpoczywają przed chrztem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała rodzina królewska jest a pardzie, koncercie i będzie na przyjęciu :) jest wyraźnie napisane w poście kto był na pardzie, po to pisze żebyście czytali. Sesja była niespodziewanym "bonusem". Niestety w tym roku zdjęcia pojawiają się w sieci z opóźnieniem, stąd nie ma jeszcze fotografii całej SRK.

   Usuń
 2. Uwielbiam obchody święta narodowego w Szwecji a zwłaszcza podoba mi tradycja zakładania przez panie strojów narodowych 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, a dlaczego tylko panie je wkładają? W Szwecji nie ma męskiego odpowiednika stroju narodowego? ;)

   Usuń
  2. Teoretycznie istnieje męski odpowiednik, ale panowie go raczej nie noszą. Co najwyżej mali chłopcy ale jako kostiumy, a nie po prostu strój. Książę Carl Philip jako mały chłopczyk nosił strój ludowy.

   Usuń
 3. W tym roku zrobiło się tłocznie w pierwszym powozie.Cudownie zobaczyć Oscara i oczywiście Estelle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale widziec rodzinę królewską razem mam nadzieję że w kolejnych latach do parady i koncertu dołączą też pozostałe wnuki pary królewskiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie dlaczego np. siostry króla nie biorą nigdy udziału w uroczystościach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę są osobami prywatnymi, nie mają już tytułów (oprócz Birgitty, która jednak mieszka poza krajem) i raczej nie biorą udziału w życiu dworu królewskiego od wielu lat. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, może po prostu zdecydowały się usunąć w cień :)

   Usuń
 6. A już za dwa dni chrzest Adrienne nie mogę się doczekać kogo typujecie na chrzestnych? Stawiam a księcia Daniela

  OdpowiedzUsuń
 7. Też myślę ,że Daniel się załapie i pewnie jakieś kuzynostwo, Chris ma przecież dużo sióstr,a może jacyś znajomi już jutro się dowiemy. Fajnie by było gdyby były wszystkie wnuki. Będzie wesoło.

  OdpowiedzUsuń