Wspaniałego Święta Narodowego - życzenia z Pałacu Haga + Victoria i Daniel w Strömsholms slott

2018/06/06

Linda Broström / kungahuset.se

Zgodnie z tradycją dwór królewski udostępnił nową fotografię z życzeniami z okazji przypadającego dzisiaj Święta Narodowego.

Uroczystości rozpoczęły się od wizyty księżniczki Victorii i księcia Daniela na Zamku Strömsholm. W tym roku tylko książęca para weźmie udział w obchodach narodowych poza Sztokholmem (zawsze to para królewską odwiedzała różne zakątki kraju, aby wziąć udział w lokalnych uroczystościach). W tym roku po raz pierwszy od lat to para królewska otworzy bramy Zamku Królewskiego swoim rodakom i turystom.


W południe para królewska otworzyła bramy Zamku Królewskiego, tym samym zapraszając dzieci i dorosłych do spędzenia wspólnie czasu na zwiedzaniu i specjalnie przygotowanych warsztatach dla najmłodszych.

17 komentarzy

 1. Będzie live ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po południu z parady, na razie zaglądajcie do tego postu :)

   Usuń
 2. Vic ślicznie w sukience z chrztu Oscara! uwielbiam ich taka ładna para. Wspaniale się patrzy jak trzymają się za ręce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,dziś ta sukienka mi się podoba. Na chrzcie do mnie nie przemówiła

   Usuń
 3. Czy król już wpuścił hołotę do zamku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hołotę? Nasz język jest taki ładny. Można użyć ładniejszego określenia i bardziej kulturalnego określenia. Poza tym na pewno nie wpuszczał żadnej hołoty na zamek. Chyba, że dla Cb hołota to m.in. dzieci z prywatnych szkół biorące udział w warsztatach na Zamku.

   Usuń
  2. Hołotę? Rozumiem, że gdybyś sama weszła w dniu 6 czerwca do Pałacu, gdyby król Cię wpuścił żeby pozwiedzać, to też byłabyś holota, skoro tak wszystkich mierzysz jedną miara. Szanuj ludzi, to i sam będziesz szanowany. PS: Hołota zawsze będzie mile widziana w Pałacu, hołota może jedynie o tym pomarzyć i zostaje im jedynie wylewanie jadu w komentarzach.

   Usuń
  3. Jak można używać takiego stwierdzenia,wobec ludzi których nie widziało się na oczy?! I radzę zajrzeć do słownika zanim użyje się słowa,którego znaczenia się nie zna.

   Usuń
  4. Nie Anonimowy z 11:58, ciebie król na pewno nie wpuścił.

   Gratuluję twojej rodzinie i znajomych - o nich pewnie też mówisz "hołota"

   Usuń
 4. Lubie ich za to że nie trzymają tak dystansu ja W&K. Wspaniale się na nich patrzy. Nie mogę się już doczekać chrzin. Będzie można zobaczyć różne Kreacje. Ciekawa jestem co na siebie założą Księżniczki, coś nowego czy starego :) Oby pojawili się dzieciaczki. Najbardziej to uwielbiam Alexa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SRK to SRK a BRK to BRK. Po co w komentarzu pod co drugim postem nawiązania do Kate i Williama? Każdy jest inny i tyle.

   Usuń
 5. Sliczne dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy to prawda, że po zdradzie Jonasa Vic zaproponowała Madeleine, że przełoży swój ślub z Danielem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno tak. Ale ja bym poszła raczej w stronę pięknej historii zmyślonej przez media. Z całą pewnością coś takiego byłoby miłe ze strony Victorii, ale po prostu nie możliwe i sama Madeleine dobrze by o tym wiedziała. Zerwali na dwa miesiące przed ślubem Victorii i Daniela wszystko było gotowe, a odwołanie ślubu w zaplanowanym dniu to byłby koszt kilku milionów, jeśli nie kilkunastu.

   Usuń
 7. Piękne zdjęcia <3
  Czy to że para książęca bierze udział w obchodach poza Sztokholmem oznacza że Victorii i Daniela nie będzie na paradzie i koncercie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Para królewska zawsze podróżowała po kraju i wracała na wieczorne uroczystości. Takie obchody na których pojawia się para królewska czy Victoria i Daniel po prostu planowane są na przedpołudnie.

   Usuń
 8. Działaj szczególnie rzuca mi się w oczy radość Victorii i Daniela.Księżniczka promienieje w białej sukience,w której wygląda lepiej niż na chrzcie Oscara.Może to kwestia lepszego widoku,a może braku toczka.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.