Wędrówka po Skanii + EAT Forum + nagroda dla Victorii

2018/06/12"Cześć Skanio"- wykrzyknęła księżniczka wysiadając dzisiaj rano z autobusu w Naturum (PArku Narodowym w Skanii) na co tłumy z radością odkrzyknęły "Część księżniczko". Tym radosnym akcentem Następczyni Tronu rozpoczęła wizytę w Księstwie Skanii, której tytuł nosi jej synek, książę Oscar. Dzisiejsza wizyta już tradycyjnie obfitowała w masę wrażeń. Z Naturum księżniczka weszła na sam szczyt Stenshuvud, aby potem spotkać się z uczniami Simrislundskolan. Następnie dowiedziała się więcej o usuwaniu szkodliwych roślin oraz sama miała okazję poprowadzić koparkę i oczyścić plażę w Vitemolli z chwastów. Z kolei nieco wcześniej w Stenshuvud razem z dziećmi pomagała w wyławianiu kijanek.Dzisiaj księżniczka została wybrana Årets Ölänning (Mieszkańcem Roku Olandii). Tak więc w tym roku szykują się podwójne uroczystości na Olandii. 5 lipca Victoria odbierze tę szczególną nagrodę, a 14 lipca będzie świętować swoje 41 urodziny. Będą one równie symboliczne co zeszłoroczne, w tym roku po raz 40 odbędą się bowiem uroczystości w letniej rezydencji królewskiej rodziny na Olandii. W ciągu swojego życia Następczyni Tronu stała się niemal synonimem tego księstwa każdego roku spotykając kila tysięcy ludzi w dniu swoich urodzin.

Zaledwie miesiąc temu wielu mieszkańców wyspy spotkało się i rozmawiało z księżniczką podczas jej wędrówki . Przeszła piętnaście kilometrów do południowej części Olandii i miała towarzystwo złożone nie tylko ze strony pracowników ochrony i prasy, ale przede wszystkim ze strony uczniów, zwykłych ludzi i lokalnych ekspertów.Podczas wędrówki przyszła królowa rozmawiała z nastolatkami o egzaminach ogólnokrajowych, składaniu dokumentów do szkół średnich i zbliżającym się zakończeniu szkoły. Rozmawiała z młodszymi uczniami o wczesnym wstawaniu i nadchodzących dyskotekach. Rozmawiała z rolnikami o uprawie, niedoborach wody i utrzymywaniu zwierząt. Rozmawiała z ludźmi, którzy stali w swoich ogrodach, chwaląc zarówno aranżacje kwiatowe, jak i piękną pogodę, starając się zachęcić ich do wspólnej wędrówki. Victoria wiedziała już wtedy, że została Mieszkańcem Roku ze względów organizacyjnych, jednak nikt obecny na szlaku o tym nie wiedział. Dzisiaj wydano oficjalne oświadczenie księżniczki: "Jestem zaszczycona i szczęśliwa, że mogę otrzymać tę nagrodę. Olandia to szczególne miejsce dla mnie i mojej rodziny." Już niedługo rozpoczną się wakacje i księżniczka ze swoim mężem i dziećmi znowu będzie spędzać czas w swoim domu na Olandii.

Wczoraj księżniczka Victoria pojawiła się na EAT Forum w Hotelu Clarion. Eat Forum jest to wyjątkowa konferencja, na którą rok rocznie przybywa około 650 światowych liderów z dziedziny nauki, polityki czy biznesu. Na spotkaniu omawiane są wyzwania i możliwości związane z żywieniem, zdrowiem i zrównoważonym rozwojem poszczególnych nacji i państw.

Embed from Getty Images

8 komentarzy

 1. Choćby właśnie za te wędrówki,spotkania z mieszkańcami i propagowanie aktywnego trybu życia,ochrony środowiska już zasłużyła na nagrodę. Nie mówiąc o innych względach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te jej wycieczki po kraju, naprawdę widać, że sprawia jej to ogromną radość

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Oscar (lub synek Madd) miał już (swoje pierwsze) wyjście do "swojego" księstwa ? Jeśli nie to szkoda, że Victoria go nie zabrała ze sobą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13 czerwca 2018 22:33
   To wyjście na pewno nie było odpowiednie dla dwu-latka Victoria przeszła pieszo około 15 km i miała bardzo aktywny dzień konkretnie związany z programem jej wizyt w prowincjach. Była tam od 8 rano do 16 cały czas na nogach więc zabrania Oscara po prostu nie miałoby sensu. Książę nie był jeszcze w swojej prowincji. Obecnie plac zabaw jego imienia dopiero powstaje w Skanii, dlatego też nieprawdopodobniej wizyta jest odkładana. Dla przykładu Estelle otworzyła na pierwszym wyjściu swój szlak bajki a Leonore spotkała się ze swoim kucykiem. Wizyta musi więc zaczekać do wybudowania jego placu zabaw.

   Usuń
 4. https://www.pudelek.pl/artykul/131094/szwedzka_ksiezniczka_eleonora_tarza_sie_na_podlodze_kosciola_wideo

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/wpadka-na-chrzcie-ksiezniczki-adrienne-ksiezna-magdalena-czerwienila-sie-ze-wstydu/en9g7rd

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.