Oficjalne zdjęcie, całej Szwedzkiej Rodziny Królewskiej!

2021/07/23

Jonas Ekströmer, Kungl. Hovstaterna


Napisać, że się doczekaliśmy to chyba mało!  Po trzech latach doczekaliśmy się fotografii całej rodziny królewskiej i chociaż dokładnie wiemy jak wielka to rodzina to fotografia nadal robi wrażenie. Zdjęcie wykonano oczywiście na Olandii, gdzie rodzina królewska spędza letnie wakacje. Chyba jeszcze na żadne zdjęcie nie czekałam tak bardzo jak na to!

31 komentarzy

 1. Warto było czekać, śliczne zdjęcie nic dodać nic ująć. Pozdrtawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka piękna fotografia! tez nie mogłam się doczekać tej fotki. super ich razem zobaczyć

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi się nie podoba, bo:

  Victoria i Daniel osobno, gdy reszta par razem
  Jest chaotycznie (na zasadzie ustawcie się jakoś)
  Zalatuje na tym zdjęciu serialem Moda na sukces, tylko bardziej w wydaniu wiejskim

  Plus za krajobrazy i dobre chęci ;) bo faktycznie zdjęcie całej rodziny królewskiej to rzadkość.

  A co Marleno sądzisz o tym, że Stephanie i Guillaume zabierają Charlesa na wszelkie wyjścia? Pozdrawiam i życzę wszystkim miłych wakacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z młodych par tak naprawdę tylko Madeleine i Chris stoją razem, bo Carl stoi już dalej niż Sofia. Gdyby Daniela nie było w środku, byłoby tam zbyt pusto, a gdyby stanął przy Victorii, po lewej byłoby zbyt ciasno, z kolei gdyby Victoria stanęła obok Daniela, wyglądałoby to tak, że z jednej strony stałaby cała rodzina, a z drugiej sama Sofia z Carlem i dziećmi (i znowu pretekst do plotek). Nie mogli też ich ustawić na równi, bo to mogłoby to wszystko spłaszczyć. Jeśli chodzi o przypadkowe rozstawienie i pomieszanie osób, to taki mógł być zamiar - pokazanie że rodzina jest cała i wszyscy są blisko na równi, a nie że istnieją jakieś podgrupy typu rodzina Vic sobie, rodzina Maddie sobie itp. Widać to dobrze po dzieciach - Estelle pewnie nieprzypadkowo siedzi akurat z synem Carla (Alexandrem bodajże), a Leonore z kuzynem Oscarem, a nie swoim rodzeństwem. Co do MnS - twórcy takich seriali wzorują się na amerykańskich bogaczach, a ci na europejskich royalsach i może stąd to podobieństwo.

   Oczywiście to nie oznacza, że ktokolwiek ma nagle polubić to zdjęcie :D Wiadomo, nigdy nie jest tak, że coś podoba się wszystkim. Zresztą trudno pewnie ustawić tak wiele osób w różnym wieku, żeby nie było żadnego "ale". Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. To na pewno nie jest przypadkowe ustawienie do zdjęć, @anonimowy z 14.26 dobrze to określiła. To "rodzinne" zdjęcie i zachowanie protokołu, hierarchi nie jest wymagane, samo założenie zdjęcia jest bardzo proste i ma być na luzie. Letnie zdjęcia zawsze są raczej mniej pozowane (co nie oznacza, ze nie są ustawione i bez przekazu) niż te które wychodzą na jesieni. Tutaj założenie było podstawowe ukazujemy rodzinę na wakacjach nie rodzinę królewską. Ciężko tyle osób ustawić co bardziej lekkiej fotografii. Na typowo oficjalnej fotografii określanej jako zdjęcie rodziny królewskiej po prostu by ich usadzili, tutaj zmieszanie dzieci było zdecydowanie celowe z małym przekazem podprogowym.


   Co do pytania mi osobiscie podoba się, że go zabierają. Fakt, że odwiedzili z nim dom seniora najbardziej mi sie podobał, widać, że przynieśli radość osobom starszym.

   Usuń
 4. Jest możliwość, że będą odsyłać to zdjęcie , jak wyśle się do nich list? Np ja wysłałam do Sofii dwa tyg temu i poprosiłam o zdjęcia, czy możliwe, że mi odeślą to z jej biura?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Vic i Daniel się pokłócili?

  Maria Elżbieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vic stoi przed Estelle, Daniel przed Oscarem i Leonore (to są dzieci i w każdej chwili mogłoby im wpaść do głowy, żeby sprawdzić, co jest pod spodem wozu i wypaść). Widać, że Estelle woli siedzieć na dole i głaskać psa, a Oscar być koło Leonore i dla mnie są to po prostu rodzice dbający o dzieci. Tak samo jak Carl trzyma syna. Jak znam życie z dziećmi, to pewnie była rozmowa: Tylko ich tam pilnujcie, bo zaraz pospadają z tego woza :) Beata

   Usuń
  2. Oczywiście, że tak jest. Ja przy wspólnych zdjęciach zawsze trzymam córkę lub stoję obok niej, bo wiem, że nie ustoi nawet 10 sekund i zaraz będzie uciekać.

   Usuń
 6. Piękne zdjęcia, też bardzo czekałam na to zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż trudno oderwać wzrok od tak ładnego, barwnego zdjęcia. Cudownie zobaczyć rodzinę w komplecie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zdjęcie! Mam dwa pytania: czy wiadomo coś więcej o pieskach na fotografii? Poza tym nie włącza się podstrona "Kto jest kim" - czy chodzi o aktualizację i dlatego nie jest teraz dostępna, czy jednak to jakiś błąd techniczny? Inne podstrony włączają się normalnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy Szwedzi mają święto 15 sierpnia?

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne zdjęcie.Daniel stoi obok syna Oskara a Victoria obok Estelle. Ale moje serce skradła słodka Adrienne.Bardzo ładne i przemyślane zdjęcia.Pozdrawiam Danka

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładne zdjęcie. Warto było czekać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Marleno pytanie spoza SRK. Interesujesz się monarchią znasz Beatrice Borromeo? Co o niej sądzisz? Bo ja często czytam komentarze jaka to ona jest piękna. Szczerze nie do końca się z tym zgadzam.

  Pati

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś bardziej. Fanką jej urody nie jestem, jednak muszę przyznać, że styl ubierania ma piękny, szczególnie przy bardziej oficjalnych okazjach jak Święto Narodowe. Zresztą Tatiana też nie jest pięknością, jednak masz rację o Beatrice, w końcu modelce, często mówi się jako bardzo pieknej. Ostatnio zwróciłam też uwagę na Camille, która bardzo wypiękniała.

   Usuń
  2. Czy to prawda, że Pierre zdradził Beatrice zaraz po ślubie czy to wredne plotki?

   Usuń
  3. W dzisiejszych czasach to prawie o wszystkich znanych kobietach piszą, że są "piękne" ;)

   Usuń
 13. Piękne zdjęcie i wspaniała rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne zdjęcie (chociaż w tytule nie powinno być przecinka). :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Maruś kiedy poznamy chrzestnych? Ten sam dzień, dzień prędzej czy później?
  Moje typy Frida Vesterberg, książę Daniel, kuzynka Sofii, kuzynka Carla Philipa ze strony Królowej i wspólny przyjaciel.

  Lusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Ty autorko co obstawiasz?

   Usuń
  2. A jak z liczbą gości?

   Usuń
  3. Pewnie w dzień chrztu, ale dzień bądź dwa przed. Zależy też czy prasa zobaczy próbę przed chrztem i będzie można się domyśleć kto jest chrzestnym, wtedy dwór też wydjae oświadczenie z listą wcześniej.

   Usuń
  4. Lista gości będzie pewnie podana w dzień chrztu i ciężko stwierdzić jak będzie wyglądać. W normalnych okolicznościach byłoby to około 120/140 osób. Co do chrzestnych mam nadzieję na Daniela, też obstawiam Fridę i kogoś z rodziny Sommerlath.

   Usuń
  5. Mam pytanie do osób obstawiających chrzestnych (i autorki, i gości na blogu) - czym się kierujecie obstawiając? Bliskością kontaktów prawdopodobnego chrzestnego z rodzicami czy bardziej statystyką tzn. przykładowo ktoś jeszcze nie ma królewskiego chrześniaka, więc teraz możliwe, że poproszą jego/ją, bo inni już są chrzestnymi? Z góry dzięki :)

   Usuń
  6. W przypadku Juliana (i wcześniej Adrienne) to troszkę ruletka. W przypadku pierwszego i drugiego dziecka pewnym było np. rodzeństwo rodziców. W przypadku Juliana już trochę trudniej obstawić, jednak raczej na pewno co najmniej dwójka będzie spokrewniona z Sofią i CP. Wśród chrzestnych są też bliscy znajomi/przyjaciele więc też można sobie poszczególne osoby wyliczać jeśli są znani publicznie. Im więcej dzieci tym ciężej, bo zawsze najbliższe osoby pojawiają się przy pierwszym czy drugim dziecku. Czasami też przypuszcza się na zasadzie "ta osoba jeszcze nie była", a są np. blisko spokrewnieni.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.