Nowe rodzinne zdjęcie Carla Philipa i Sofii z synami + Rodzina królewska na letnich koncertach w Solliden

2021/07/11

prinsparet instagram Doczekaliśmy się książę Carl Philip i księżna Sofia podzielili się rodzinnym zdjęciem z synami, Alexandrem, Gabrielem i Julianem. Za jego pośrednictwem piątka życzy udanych wakacji.

Foto: Ingemar Lindwall/Kungl. Hovstaterna

Wraz z początkiem lipca szwedzka rodzina królewska rozpoczęła letnie wakacje w Solliden na Olandii. Król i księżniczka Victorii co prawda musieli przerwać urlop i przylecieć do Sztokholmu na spotkanie z nowym rządem w piątek. Król oficjalnie przyjął członków rządu i premiera oraz ogłosił ich urzędowanie podczas Rady Stanu. „W tym roku mija 100 lat od pierwszych szwedzkich wyborów parlamentarnych z powszechnymi i równymi wyborami. Przez prawie połowę tego czasu, prawie 48 lat, byłem królem Szwecji i głową państwa. I w ten sposób prowadził szereg rad stanu, tu na Zamku Królewskim. Na przestrzeni lat w szwedzkim parlamencie zaobserwowaliśmy różne warunki większości. Mieliśmy rządy, które miały różne poparcie parlamentarne. Rządy obejmowały urząd, rezygnowały i były reorganizowane. Nierzadko z turbulencjami. Ale zawsze w dobrym porządku demokratycznym. Zaledwie dwa tygodnie temu szef rządu podał się do dymisji po wotum nieufności. Od tego czasu Marszałek kierował pracami nad powołaniem nowego rządu. Parlament zatwierdził odwołanego szefa rządu jako nowego premiera. Po raz kolejny otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasz system polityczny jest silny. Różne poglądy zostały potraktowane w uporządkowany sposób. Procesy demokratyczne działały zgodnie z założeniami naszej konstytucji.”


2 lipca para królewska zmieszała się z gośćmi na degustacji w ogrodach Pałacu Solliden.  3 lipca do pary królewskiej w Solliden dołączyli Victoria i Daniel z dziećmi, w trym roku rodzina postanowiła przypłynąć na Olandię swoją łodzią. Na przestrzeni ostatnich dni członkowie rodziny królewskiej chętnie uczestniczą w publicznych koncertach w przypałacowych ogrodach. Na pierwszym z nich, 3 lipca, pojawiła się para królewska. Kilka tygodni temu podano, że to sam król Carl Gudtaf jest organizatorem tych koncertów. Znani szwedzcy artyści  przybyli do Solliden, aby nadać ton scenie, którą król postanowił zbudować obok letniego pałacu dwadzieścia lat temu. W sobotę, 3 lipca, odbyła się premiera serii koncertów „Solliden session” we współpracy z Krall Entertainment. Jako pierwszy wystąpił Peter Jöback, który zaśpiewał m.in. „Guldet blev till sand” oraz „Livet är en schlager” – przebój „Annars vore jag inte jag”. 
Na trzecim z koncertów Petera Jöbacka, 5 lipca, pojawiły się Madeleine i Victoria, była to tym samym pierwsza od prawie dwóch lat okazja do zobaczenia sióstr razem. Warto zaznaczyć, że Peter Jöback był jednym z artystów na przedślubnym koncercie Victorii i Daniela, śpiewał także na ceremonii ślubnej Madeleine i Chris'a. Wielokrotnie był jednym z solistów na urodzinowych koncertach Victorii. Podczas swoich koncertów wspierał także World Childhood Foundation. Rzeczniczka dworu podała, że kiedy siostry cieszyły się wieczorem we dwójkę dziećmi w domu opiekowali się Christopher i Daniel.


Z kolei wczoraj para królewska, książę Daniel i księżniczka Estelle oraz księżniczka Madeleine, Christopher oraz księżniczka Leonore, pojawili się na drugim koncercie Leny Philipsson. Księżniczka Victoria została w domu z Oscarem oraz Nicolasem i Adrienne.
Do Solliden nie dotarli jeszcze Sofia i Carl Philip z synami. Rodzina spędzała z parą królewską przesilenie letnie na wyspie archipelagu Öja pod Nynäshamn. Nieoficjalnie mówi się, że ostatni dni spędzili z rodziną księżnej. Faktem jest, że książę bierze obecnie udział w wyścigach Porsche Carrera Cup Scandinavia w Falkenberg, a w piątek oglądał wyścig gokartów dla młodych kierowców na torze Falkenbergs Race Track i wręczył nagrody zwycięzcom. Do Solliden przyjadą na urodziny księżniczki Victorii przypadające 14 lipca.

25 komentarzy

 1. Mały Alexander to chyba najładniejsze królewskie dziecko w Europie. Zresztą wszystkie dzieci ze SRK są śliczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alexander? Nie żartuj.

   Usuń
  2. On jest przesłodki, też uważam, że jedno z najladnieszych dzieci w rk

   Usuń
 2. Super zobaczyć całą rodzinę razem po pandemii 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się Chris i Madeleine zestarzeli.. ehh..

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale, że wreszcie możemy coś popodziwiać, niestety przez pandemię wszystko jest takie okrojone. Z Leonore wreszcie mała dama, wyładniała. Nie poznałam Christophera, strasznie przytył i zdziadział. Vic i Mad super razem wyglądają. Szkoda, że tak się dzielą z tą opieką nad dziećmi i, że nie możemy ich wszystkich razem zobaczyć. Przydałoby się jakieś nowe wspólne rodzinne zdjęcie, dawno nic nie było. Wspaniały wakacyjny, rodzinny czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapomniałam o najmłodszym członku rodziny... Zapomniałam, że Julian istnieje. Wspaniała jest rodzina S i C, brakuje im jeszcze małej księżniczki :D Było by cudownie. Chris posypał się wiekowo,m nie poznałam i Leonore też nie poznałam. Na jednym zdjęciu u Vic jakby brzuszek, ale to chyba marzenie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ehh... nie ma co liczyc na mala principesse lub prinsessan (jak kto woli :D), bo Sofia ma w grudniu juz 37 urodziny, no ale za rok, lub za dwa szansa jakas jest :P co do Vicki to raczej nie ma szans, ona ma juz 44 lata, wiec to niemozliwe :/

   Usuń
  2. W dzisiejszych czasach przy obecnej medycynie jest to możliwe, jednak najważniejsze jest to, czy sami zainteresowani tego chcą. Dla nas narodziny nowego royalsa to okazja do nowych newsów i fajnych fotek, ale dla nich to ogromna odpowiedzialność, to prawdziwe życie. Dobrze, że podchodzą do tego dojrzale.

   Usuń
 6. Jakoś naturalnie i normalnie to wygląda, gdy nie cała rodzina wybiera się na koncert, bo w domu musi ktoś zostać do pilnowania dzieci. Miło jest zobaczyć wreszcie Madeleine i jej dzieci. Najbardziej jednak ucieszyło mnie zdjęcie z Julianem, choć mam nadzieję, że nie ma nam ono starczyć za całą sesję na narodziny.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja bym tu chętnie podyskutowała na temat ślubów po 30 roku życia w SRK i ogólnie. Skąd taka moda? Teraz coraz pózniej dziewczyny rodzą dzieci i wychodzą za mąż. Nie rozumiem tego. Moja babcia jak miała tyle lat, co Jej Mość księżniczka Wiktoria miała już 8 porodów za sobą, a jej najmłodsze dziecko miało 3 latka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech każdy robi co chce w swoim własnym życiu. Nie nasza sprawa kto ma ile dzieci.

   Usuń
  2. W przypadku Victorii to nie jest po prostu ślub a wejście do rodziny królewskiej. Daniel musiał zostać przygotowany do tej roli przed ślubem. To nie jest jakis wymysł czy moda. Victoria bardzo długo czekała na pozwolenie na ślub, więc nie była to jej fanaberią, aby wziąć ślub po trzydziestce. Sytuacja Madeleine jaka była każdy wie, wspaniale, że tak szybko udało jej się znaleźć miłość u wziąć ślub. Sofia i CP również musieli odczekać parę lat przed ślubem. Ślub w rodzinie królewskiej to nie jest po prostu ślub, to jest wejście do rodziny królewskiej i praca na rzecz kraju. Sam król powiedział kiedyś, że "nie tylko wiążesz się z jedną osobą do końca życia, ale z całym krajem". Szwedzka Rodzina Królewska bardzo odpowiedzialnie do tego podchodzi. Daniel nie został na początku zaakceptowany i najpierw musiał odebrać odpowiednie przygotowania żeby wgl ktokolwiek zaczął myśleć o pozwoleniu na ich ślub. Król i królowa chcieli, aby partnerzy ich dzieci dobrze wiedzieli na co się piszą i co wiąże się z takim ślubem i wejściem do rodziny królewskiej. A przede wszystkim chcieli ich do tego przygotować, aby uniknęli krytyki i problemów ze względu na błędy wynikające z niewiedzy czy braku znajomości protokołu, etykiety, polityki czy języków obcych.

   Usuń
 8. Jak będzie wyglądał koncert Victoriaden w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można powiedzieć, że będzie to coś pomiędzy zeszłorocznym koncertem w pełnym reżimie sainatarnym a normalną oprawą koncertu. Wiadomo, że pojawi się cała rodzina królewska., tradycyjnie koncert będzie transmitowany w telewizji.

   Usuń
 9. Sofia niekorzystnie w nowej fryzurze.
  Gabriel wygląda jakby był bez nogi. Niezbyt udane zdjęcie.

  Leyla

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że zrobione przy okazji pozowania do faktycznych zdjęć i innego obiektywu. Wyraźnie widać, że robione z boku a nie na wprost, a raczej tak zrobionoby rodzinne zdjęcie. Jakość też średnia raczej fotka z telefonu a nie aparatu. Sofia i CP również patrzą w zupełnie inną stronę i w jedno miejsce, co raczej nie jest przypadkowe. Możliwe, że robili rodzinną sesję jeśli tak to mogli już poczekać na zdjecia z sesji i dać fotkę po kilku dniach od fotografa.

   Usuń
 10. Bo kobiety są normalne i się dokształcają to raz, dwa z byle kim np mamisynkiem, który w wieku 35 lat mieszka z mamusia i wyprowadzić się nie zamierza-żyć nie będą to dwa, trzy ciężko z pracą zawodową za nędzne grosze mamy pracować?! Z biedakami żyć?! Bardzo trudno znaleźć bogatego (nie tylko materialnie, o niczym innym z nimi nie pogadasz jak nie wielbisz piłki nożnej) , sensownego faceta, który chce się żenić i mieć więcej niż dwójkę dzieci... O jego pomocy przy dzieciach zapomnij, nikt Ci nie zatrudni opiekunki czy gosposi do pomocy... Studia i tak w niektórych zawodach są niepotrzebne, skoro paniusia np w Urzędzie pracy zanotować podstawowych rzeczy nie potrafi. A takich podstaw to chyba uczą w pierwszych klasach podstawówki, ale najwyraźniej zapomniała.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sofia odgapiła brandoletkę od Kate. Ewidentna kopia. Sprawdzcie sobie Kate miała ją teraz na Wimbledonie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kate miała ją sporo razy, a Sofia w 2019r.

   Usuń
 12. Marle to nie na temat, ale co Ty sądzisz o ciągłym smutku Charlene z Monako? Już i na obcojezycznych blogach ktoś to zauważył. Depresja czy jakieś nieznane fakty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie wiem, aczkolwiek ostatnia nagonka jest bardzo przykra szczególnie w obliczu problemów zdrowotnych Charlene i operacji jaką przeszła. Przyznam szczerze, że trochę przestałam śledzić co dzieje się w Monako bo po prostu Charlene praktycznie nie widać i to od dawna. Oczywiście pomijając misję w Afryce i problemy zdrowotne.

   Usuń
 13. Wspaniałe zdjęcie, cudownie jest zobaczyć rodzinę razem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Miło zobaczyć rodzinę razem. Leonore i Estelle to skóra zdjęta z mam

  OdpowiedzUsuń
 15. Zna ktoś jakiś blog o Duńskiej rodzinie królewskiej? Nie musi być po polsku, blog księżna Mary przestał być aktualizowany :(

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.