Jak Victoria i Daniel przygotowywują się do wizyty oficjalnej księcia i księżnej Cambridge w Szwecji?

2017/12/27

fotomontaż z  http://the-royalfamilies.tumblr.com/

Każdą wizytę i podróż poprzedza szereg przygotowań. W przyszłym miesiącu do Szwecji przybędzie prezydent Islandii z państwową wizytą oraz książę i księżna Cambridge z oficjalną. W organizację tej drugiej wizyty czynnie zaangażowani są księżniczka Victoria i książę Daniel, którzy będą jej gospodarzami! Niecodziennie coś takiego ma miejsce. Następczyni tronu z mężem odbędzie spotkanie informacyjne przed wizytą, co ma miejsce najczęściej tylko przy okazji wizyt państwowych i bardzo rzadko oficjalnych. Vickan i Daniel są także zaangażowani w tworzenie programu spotkań i sami mieli zaproponować kilka miejsc, które William i Catherine mogliby odwiedzić. 


Książę Daniel i książę William spotkali się pod koniec listopada w Finlandii. Na ten czas była oryginalnie planowana wizyta brytyjskiej pary książęcej w Szwecji i Norwegii. Podobno podczas tego spotkania Daniel zaprosił Williama i Kate do zatrzymania się w ich domu - Pałacu Haga.

Victoria i Daniel spotkają się również z Ambasadorem Wielkiej Brytanii w Szwecji, aby omówić wizytę. Oczekuje się, że książęca para zaangażuje się w większość aktywności Catherine i Williama w trakcie ich podróży do Szwecji. Brytyjska para książęca spotka się również z resztą rodziny królewskiej na Zamku. Księżna Kate miała okazję poznać króla i królową Szwecji przy okazji Diamentowego Jubileuszu w 2012 roku. Z kolei Victorię i Daniel spotkała pierwszy raz nieco ponad rok wcześniej podczas swoich uroczystości weselnych. W trakcie Igrzysk Olimpijskich widziała także księcia Carla Philipa nie wiadomo jednak czy doszło między nimi do spotkania. Książę William miał wiele okazji do spotkań ze Szwedzką Rodziną Królewską, razem z księżniczką Victorią podawał do chrztu księcia Konstantina-Alexiosa z Grecji.

15 komentarzy

 1. Bardzo ciekawy post.
  Tylko wkradło się kilka litrówek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jestem ciekawa tej wizyty. Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy podczas tej wizyty będą obecni S i CP?

  OdpowiedzUsuń
 4. To będzie ciekawa wizyta! Mam nadzieję, że Mette-Marit i Haakon w podobnym stopniu zaangażują się w wizytę księstwa Cambridge w Norwegii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że Victoria i Daniel tak się zaangażowali w tą wizytę i, że to oni zaproponowali kilka miejsc, które Kate i William odwiedzą. W końcu najlepiej znają swój kraj. Nie mogę się już do czekać tej wizyty. Z pewnością będze bardzo ciekawa, szkoda tylko, że w tym czasie nie mam ferii i nie będę w stanie być z wszystkim na bieżąco. https://catherinecambridges.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy księżniczka Madeleine także będzie w tym czasie w Szwecji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa tej wizyty ;) Szkoda,że nie zobaczymy razem Kate i Madeleine. Na pewno miałyby wiele wspólnych tematów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się fantastyczna i emocjonująca wizyta. Bardzo mnie cieszy,że Victoria i Daniel tak zaangażowali się w organizację wizyty.Z tego co widziałam w kalendarzu na styczeń zaplanowane są w tym temacie dwa spotkania informacyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisałam w poście spotkanie informacyjne (będzie jedno nie dwa, tylko 26 stycznia), 23 stycznia spotkanie z ambasadorem.

   Usuń
 9. Bardzo ciekawy post nie mogę się doczekać wizyty pary książęcej w Szwecji
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 10. Miło. Już się nie mogę doczekać.:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, że wreszcie zobaczymy razem Kate i Vic, moje dwie ulubienice

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepraszam z góry za mój komentarz, ale napiszę to i już nie lubię Kate. Ale i tak lubię tego bloga i szanuję ogrom pracy wkładany w bloga (nie widzę żadnych literówek). Victoria jest i tak bardzo zaangażowana w sprawy Szwecji i chce aby była jak najlepiej przedstawiana w innych krajach- jest świetną ambasadorką Szwecji. Lubie Victorię,Sofię i Maddie oraz dzieci par książęcych, ale co do denerwowania mnie w Kate to pamiętam tą sytuację podczas igrzysk, że Kate i Will zignorowali którąś z par książęcych (Dani albo Szwecji) i to że Will izoluje się przez Kate od innych monarchii. Widzę świetny stosunek Victorii z innymi rodzinami książęcymi, a Kate według mnie jest sztuczna.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem wizyta Mary i Fryderyka w tym roku wypadła świetnie - a Vic i Daniel byli jej gospodarzami, to czemu mieliby nie być tym razem.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.