Prezentacja laureatów Nagrody Nobla + więcej

2017/12/05


Dzisiaj koło południa para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel spotkali się z prezesem fundacji Nobla Larsem Heikensten oraz wiceprezesem  Göranem K Hanssonem, stałym sekretarz Akademii Szwedzkiej Sarą Danius i Thomasem Perlmannem - sekretarzem Komitetu Nobla w dziedzinie medycyny. Podczas spotkania król, królowa, księżniczka i książę Daniel otrzymali prezentację laureatów Nagrody Nobla w 2017 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się już w najbliższą niedzielę z udziałem całej rodziny królewskiej.Wcześniej w ciągu dnia Następczyni Tronu dołączyła do króla w spotkaniu Komisji Spraw Zagranicznych. Rada jest organem konsultacyjnym między Parlamentem a Rządem, którego przewodniczącym jest król (Victoria jest jej członkiem).


Z kolei wczoraj na Zamku Królewskim król i księżniczka Victoria poprowadzili spotkanie informacyjne z rządem. Podczas, którego monarcha otrzymuje informacje o bieżących poczynaniach rządu.

5 komentarzy

 1. Victoria bardzo ładnie wygląda w tej zielonej sukience

  OdpowiedzUsuń
 2. Powtórki moich ulubionych ubrań: )

  OdpowiedzUsuń
 3. czy można gdzieś obejrzeć chrzest Alexandra w dobrej jakości? Jeśli tak mogę prosić o linka ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Orezentacja??
  Bez błędy nie może być.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba "błędu" jak już poprawiasz to sama nie rób błędów :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.