Najnowsze informacje dotyczące księżniczki Madeleine - dlczego nie pojawi się na bankiecie Noblowskim i gdzie byli Leonore i Nicolas w trakcie chrztu?

2017/12/06

Erika Gerdemark / kungahuset

W ubiegły piątek odbył się długo wyczekiwany chrzest księcia Gabriela. Zabrakło jednak na nim księżniczki Leonore i księcia Nicolasa. Już w dniu chrztu rzeczniczka dworu wyjaśniła sytuację informując o podróży książęcej rodziny do Stanów. Okazuje się, że czwórka wróciła do Anglii na krótko przed chrztem. Madeleine i Christopher zdecydowali się zostawić dzieci w Londynie, aby mogły odpocząć po zmianie strefy czasowej. Małżonkowie przylecieli do Sztokholmu w dniu chrztu. Praktycznie zaraz po obiedzie i przyjęciu w Pałacu Drottnigholm wrócili do domu w Anglii. 

Nie wiadomo czy czwórka jest już w Szwecji. Zgodnie z oświadczeniem rzeczniczki dworu rodzina ma przylecieć do Sztokholmu przed Noblami i spędzić w kraju resztę miesiąca, w tym Święta Bożego Narodzenia. 

Dzisiaj okazało się, że Madeleine nie weźmie udziału w Bankiecie Noblowskim. Księżniczka nie czuje się najlepiej i odczuwa bóle, szczególnie spędzając dłuższy okres czasu w jednej pozycji. W związku z tym dzisiaj zdecydowano, że nie pojawi się na bankiecie podczas, którego goście spędzają za stołem blisko pięć godzin(!). Księżniczka pojawi się oczywiście na ceremonii wręczenia Nagród Nobla, na tą chwilę planuje również wziąć udział w uroczystej kolacji na cześć laureatów nagrody następnego dnia. Jak podał departament informacji, kolacja jest krótsza i księżniczka w związku z tym ma nadzieję wziąć w niej udział. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku, kiedy Madeleine spodziewała się pierwszego dziecka. Razem z Christopherem mieszkali jeszcze w Stanach i na kilka dni przed Noblami księżniczka była zmuszona zrezygnować z dalekiej podróży i udziału w Noblach z powodu podobnych dolegliwości.

Nie wiadomo od jak dawna księżniczka ma dolegliwości ciążowe i czy nie były jednym z powodów nieobecności Leonore i Nicolasa, którzy potrzebują dużo uwagi i opieki.

21 komentarzy

 1. Szkoda, że Madeleine nie będzie na bankiecie, ale dolegliwości ciążowe są uciążliwe i ją rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Samolot ze Stanów Zjednoczonych leci dłużej niż 5 godzin i jakoś to wytrzymała.

   Usuń
  2. Możliwe więc, że ten lot tak bardzo dał się jej we znaki i zaczęła się "bać" bankietu i tego czy będzie mogła siedzieć tyle godzin? Mimo wszystko nie porównywałabym lotu w samolocie, gdzie mimo wszystko są wygodne fotele, z siedzeniem "za stołem" na krześle. Nawet w samolocie ma się możliwość wstania na chwilę i pójścia do łazienki, a co a tym idzie "rozprostowania kości". Podczas Nobli - w trakcie kolacji wcześniej w trakcie ceremonii również), nie ma takiej możliwości. Wszystko jest nagrywane, można wstać od stołu tylko i wyłącznie w naprawdę ostatecznej sytuacji i nawet taki moment jest przewidziany w programie - około pięciu minut pomiędzy podawaniem dań, jednak to naprawdę ostateczna stateczność z której nigdy nie korzysta rodzina królewska. Dopiero po zakończeniu kolacji i transmisji można wstać od stołu i spokojnie udać się na stronę. Niestety takie są zasady. :) Kiedy Victoria była w ciąży musiała to wytrzymać i w trakcie kolacji w ogóle nie wstawała, dlatego też tylko sączyła napój przy kolacji. Zresztą cała rodzina królewska praktycznie nie pije podczas kolacji, żeby nie musieli w najmniej odpowiednim momencie odejść od stołu. Po Noblach dużo mówiło się o tym, że Victoria porządnie "odchorowała siedzenie za stołem".

   Usuń
  3. Boże, to jakaś masakra... nie pić nic albo pić i jesc bardzo mało żeby nie musieć wychodzić do toalety? przecież można się lekko odwodnić, na pewno to nie jest zdrowe dla ciężarnej, paranoja jakaś... tak samo takie długie siedzenie, często ciężarnym dokuczają hemoroidy... ech, królewskie życie jednak nie jest aż tak królewskie, pewnie średnio lubią te Noble... można tylko współczuć

   Usuń
 2. No szkoda ale zdrowie dziecka i samopoczucie Maddie są ważniejsze od tego bankietu. Ważne, że w ogóle ją zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać,że trzecia ciąża nie jest dla Maddie najłatwiejsza. Już na chrzcie było widać po niej zmęczenie. Szkoda,że nie będzie jej na bankiecie. Miejmy nadzieję,że jej samopoczucie się poprawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda mi Maddie. Żałuję, że nie pojawi się na bankiecie, ale zdrowie jest ważniejsze. Fajnie, że wogóle zdecydowała się pojawić. Oczekuję na jakąś wspaniałą kreację z jej strony. https://catherinecambridges.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Już bałam się,że w ogóle się nie pojawi.Dobrze,że zrezygnowała z bankietu,zdrowie jest najważniejsze. Przy trzeciej ciąży z dwójką małych dzieci powinna się oszczędzać.

  OdpowiedzUsuń
 6. niech dziewczyna wypoczywa,noble są co rok a bankiety kilka razy.

  OdpowiedzUsuń
 7. trzecia ciąża w ciągu 6 lat ma prawo ją wykańczać fizycznie
  nie dziwię się, że nie da rady siedzieć przez 5 godzin

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzie szwedzka rodzina królewska zamawia/ma trony dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie dziwię się że zostawili dzieci w domu, mała jest niegrzeczna że trudno ją pilnować a synek też wymaga uwagi. Mąż wciąż zabudowany siedzi więc sama musiałaby ogarniać dwójkę z brzuchem jeszcze na dodatek

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się,że będzie można ja zobaczyć :) przed nimi prawie cały grudzień w Szwecji wiec może beda okazje do zobaczenia Leonore i Nicolasa

  OdpowiedzUsuń
 11. Biedna Madi zaliczyła wpadkę i teraz jest ciężko jeszcze przy takich dzieciach i mężu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaka wpadke?

   Usuń
  2. Też się zastanawiam. Mam nadzieję, że ktoś nie miał na myśli trzeciej ciąży, która była planowana, przynajmniej według słów pary :)

   Usuń
  3. Wpadkę? ! Skąd ty możesz o tym wiedzieć? Siedzisz im w łóżku czy co? To wiedza tylko oni. I jakich dzieciach? To są normalne dzieci Leonorę jest ruchliwa jak prawie każde dziecko . Zachowuje się całkowicie normalnie. Moja chrzesniacza która ma niecałe dwa latka jeat podobna w miejscu nie usiedzi a przy tym jest strasznie urocza. A jej siostra znowu była strasznie grzeczna. Wiec dzieci są różne. A Chris? Co my możemy o nim wiedzieć ? Widujemy go od czasu do czasu. Może po prostu nie lubi być w centrum uwagi.

   Usuń
 12. Bez przesady, mają pieniądze i dużo możliwości to ich stać na wiele dzieci. Wątpię żeby wpadła, a nawet jeśli to nie ma 15 czy 13 lat jak te siksy, które się ciągają z kolegami a później płacz, bo co zrobiłam. Stać ją i na 10 bo da im i wykształcenie i swój czas, do tego ma pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 13. Skoro dwór potwierdził, że Madeleine nie zjawi się na kolacji, to jakie jest prawdopodobieństwo, że Chris weźmie udział w bankiecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Christopher pojawi się na bankiecie na 100% Jego plany nie uległy zmianie.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.