Victoria, Estelle i Oscar odbierają drzewka bożonarodzeniowe

2017/12/14
Dzisiaj przed południem księżniczka Victoria w towarzystwie dzieci odebrała drzewka bożonarodzeniowe na Zamku Królewskim. Od 1960 roku drzewka osobiście dostarczyli studenci Jägmästarprogrammet na Szwedzkim Uniwersytecie Nauk Rolniczych (SLU).

Tak jak w ubiegłym roku drzewka odebrała księżniczka Victoria. Od kilku lat towarzyszy jej Estelle. Dzisiaj po raz pierwszy na miejscu był także książę Oscar. Możliwe, że dzisiaj został również nagrany filmik świąteczny książęcej rodziny. Galerię zdjęć z odbioru drzewek można zobaczyć tutaj - KLIK
Dzisiaj cała rodzina królewska oraz pracownicy dworu zebrali się na bożonarodzeniowym nabożeństwie w Kaplicy Zamku Królewskiego. Po nim rodzina królewska spędzi czas z 250 zatrudnionymi na dworze osobami podczas lunchu. Jest to wydarzenie prywatne, jednak w ubiegłym roku księżniczka Madeleine podzieliła się zdjęciem swoich dzieci i siostrzenicy na Facebbok'u może tak będzie i w tym roku.

10 komentarzy

 1. a czy Maddie zaraz po Noblach nie miała lecieć do domu - do Anglii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zostaje w Szwecji do końca roku. Boże Narodzenie z Chrisem i dziećmi spędzają z SRK.

   Usuń
 2. Chciałam zwrócić uwagę na jedną rzecz.
  Mogę się oczywiście mylić, ale oglądając do tej pory zdjęcia Oscara, nie widziałam go uśmiechniętego,w zasadzie przez cały czas ma ponurą, naburmuszoną minę. Nawet taki maluszek jak Alexander potrafi się ładnie uśmiechnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Estelle też była takim "ponurym" dzieckiem i przy oficjalnych okazjach nigdy się nie uśmiechała. Dopiero po mniej więcej drugich urodzinach zaczęła być taka uśmiechnięta i śmiała jak teraz. Zresztą Estelle była bohaterką setek memów w związku ze swoimi minkami, a co za tym idzie niestety ofiarą wielu często niemiłych komentarzy. Jest sporo zdjęć uśmiechniętego Oscara ale takie zdjęcia udaje się zrobić bardziej z ukrycia czy pojedynczym fotografom niż tym całym hordom, które towarzyszą wszystkim oficjalnym okazjom na których pojawia się SRK (nawet dzisiaj była cała masa fotoreporterów, nie zapominajmy o innych obcych ludziach, dla dziecka to może być stresujące). Alex widać jest taki jak tata w jego wieku, CP też był taki uśmiechnięty i uroczy, Victoria jako dziecko tak jak Estelle kiedyś i Oscar teraz, poważna na twarzy. A Leonore to czysta Madeleine, która zawsze była niezadowolona i potrafiła położyć się na środku sali i zacząć krzyczeć kiedy jej coś nie pasowało.

   Usuń
 3. Debiut Oscara :)Jest takim słodkim i poważnym małym książątkiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Można prosić linki do zdjęć z uśmiechnięty Oscarem, bo chyba nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.instagram.com/p/BY3uFdoF_18/?taken-by=swedishprincesses

   Usuń
  2. Jest więcej takich zdjęć, np. z okazji 40-tych urodzin Victorii albo pierwszych urodzin Oscara

   Usuń
 5. Mina dostarczycieli choinek na drugim zdjęciu - bezcenna;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.