Księżniczka Victoria na Forum för levande historia + więcej

2018/02/02

http://www.kungahuset.se/kungafamiljen/aktuellahandelser/aktuellt/kronprinsessanimotemedcivilministern.5.3d99037b160d54f71025870.html
 kungahuset

Dzisiaj rano księżniczka przyjęła na audiencji ministra spraw cywilnych, Ardala Shekarabi oraz Jonasa Bergströma - eksperta politycznego. Poranna audiencja była kontynuacją poprzednich posiedzeń rządu na temat realizacji Programu ONZ na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, Agenda 2030. Między innymi, Następczyni Tronu uczestniczyła w prezentacji rządowego raportu do ONZ w sprawie prac nad Agendą 2030. Victoria jest jedną 17 ambasadorów ONZ powołanych do udziału w Grupie Rzeczników Zrównoważonego Rozwoju. Zadaniem grupy jest promowanie programu ONZ na rzecz Zrównoważonego Rozwoju - Agenda 2030, na różne sposoby. Księżniczka skupia się głównie na tematach związanych z wodą i zdrowiem.

http://www.kungahuset.se/kungafamiljen/aktuellahandelser/aktuellt/kronprinsessanimotemeddavidbeasleyworldfoodprogram.5.3d99037b160d54f71025864.html
 kungahuset

Później w ciągu dnia Victoria przyjęła na audiencji Davida Beaslea, dyrektora wykonawczego Światowego Programu Żywnościowego (WFP). WFP to organizacja działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz pomocy żywnościowej i bezpieczeństwa żywności. To spotkanie równie było związane z pracą Victorii jako ambasadorką ONZ. 

Podczas spotkania David Beasley opowiedział o pracach WFP nad realizacją celów Globalnego Zrównoważonego Rozwoju ONZ i drugim celu, jakim jest wyeliminowanie głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego, osiągnięcie lepszej diety dla ludzi na całym świecie i promowanie zrównoważonego rolnictwa. WFP współpracuje z Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa (IFAD) i Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Prowadzi bezpośrednie działania ratunkowe i długofalowe projekty społeczne i gospodarcze w krajach rozwijających się i krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi lub głodem. WFP jest prowadzone dzięki dobrowolnym darowiznom od rządów, firm i osób prywatnych.Dzisiaj Victoria nosiła granatowy komplet Gant oraz dobrze już znaną torebkę od Valentino.
 
http://www.kungahuset.se/kungafamiljen/aktuellahandelser/aktuellt/kronprinsessanbesokteforumforlevandehistoria.5.3d99037b160d54f710257da.html
 kungahuset

Wczoraj księżniczka Victoria przybyła do siedziby Forum för levande historia, aby uzyskać głębszy wgląd w ich misję i bieżące działania.
Następczyni Tronu została powitana przez Ingrid Lomfors, kuratorkę Forum Historii Życia, a następnie otrzymała wprowadzenie do stałych wystaw takich jak Alla människor! – Om rättigheter och lika värde i Gulag: det farfar inte berättade. Podczas zwiedzania, księżniczka spotkała się z licealistmi, którzy akurat ukończyli dwugodzinne zajęcia edukacyjne. W ramach misji rządu Forum för levande historia prowadzi działania edukacyjne na temat różnych form rasizmu i nietolerancji w historii i dzisiejszych czasach. Z kolei w sali konferencyjnej zgromadzono pracowników Forum Historii Życia, a księżniczka została poinformowana o działaniach, w tym o tym, w jaki sposób zwracają się oni do uczniów i nauczycieli za pomocą kursów internetowych oraz dowiedziała się więcej o nagrodzie Pera Angera, przyznawaną każdemu, kto co roku dokonał ogromnej pomocy humanitarnej i podjął wysiłki mające na celu wzmocnienie  demokracji.

 
 kungahuset

Forum Historii Życia, bo tak możemy je przetłumaczyć na nasz język, jest organem podlegającym Szwedzkiemu Ministerstwu Kultury. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie: jego misją jest bycie krajowym forum promującym pracę na rzecz demokracji, tolerancji i praw człowieka w oparciu o doświadczenia Holokaustu. Organ ten jest szczególnie odpowiedzialny za: informowanie o zbrodniach Holocaustu i reżimów komunistycznych przeciwko ludzkości oraz staranie się wzmacniania woli ludzi do aktywnej pracy dla równej wartości wszystkich ludzi. Decyzja o powołaniu organu odpowiedzialnego za tę misję opiera się na przystąpieniu Szwecji do Deklaracji Sztokholmskiej z 2000 roku. Zostało do niej przyjęte przez 51 państw, które uczestniczyły w konferencji w Sztokholmie. Zgodnie z deklaracją państwo powinno wspierać zatrzymywanie pamięci, nauczanie i studiowanie Holokaustu. Celem forum jest, aby wiedza o Holokauście motywowała ludzi do pracy nad światem równym dla wszystkich.

Z kolei po południu król i Następczyni Tronu spotkali się z przewodniczący komisji obrony narodowej Björnem von Sydow i sekretarzem stanu Tommy'm Åkessonem. Victoria miała na sobie spodnie i żakiet Rodebjer.Wcześniej w ciągu dnia król i królowa odwiedzili siedzibę Szwedzkiej Telewizji. Tak jak Victoria i Daniel w kwietniu ubiegłego roku, monarchowie zwiedzili wczoraj biura i studio SVT. Król i królowa mieli okazję poznać pracę prezenterów, dziennikarzy i innych pracowników od podszewki. Królowa Silvia śladem swojej córki, księżniczki Victorii, na parę chwil wcieliła się w rolę pogodynki.Wizyta Williama i Kate w Szwecji była dużym sprawdzianem dla księżniczki Victorii i jej męża. Po pierwsze szwedzka para książęca była gospodarzami wizyty i głównym zadaniem małżonków było sprawienie, aby brytyjska para książęca czuła się jak najlepiej odwiedzając Szwecję. Według rodzimych mediów tak też się stało. Media zauważyły, że od samego początku Victoria i Daniel starali się skoncentrować uwagę Sztokholmczyków i mediów na Williamie i Kate oraz trzymali się lekko na uboczu szczególnie przy okazji walk out. Dokładnie było to widać podczas spaceru po Gamla Stan. Victoria i Daniel mieli gotowy plan, w końcu ich rodacy przyszli zobaczyć brytyjską parę książęcą, a nie ich. Szwedzka para książęca chciała trzymać się na uboczu, jednak miłośnicy im to uniemożliwili wołając ich do siebie. Victoria i Daniel podeszli szybko do kilku osób, przywitali się i odebrali drobne upominki. Po tym znowu stanęli z tyłu obserwując walk out Williama i Kate. Oczywiście nie potrwało to długo, zebrani chcieli przywitać się również z nimi, szybko Victoria i Daniel zdecydowali się podejść do ludzi i porozmawiać ze wszystkimi. Następczyni Tronu zagadywała rodaków pytając, jak długo czekają na Williama i Kate i czy są podekscytowani? Przy okazji kolejnych walk out podchodzili już do ludzi bez wahania wiedząc, że Szwedzi chcą się przywitać również z nimi. Krytycy stwierdzili, że dobrym posunięciem była również wizyta w Pałacu Haga. Źródła podają, że William i Kate byli zachwyceni wizytą w domu Victorii i Daniela oraz poznaniem ich dzieci. Jak podają szwedzcy korespondenci Victoria ze swoim ekstrawertycznym usposobieniem szybko złapała kontakt z para książęcą, a szczególnie księciem Williamem. Książę Daniel z kolei dogadał się świetnie z księżną Kate i spędzał z nią większość czasu podczas spotkań.

5 komentarzy

 1. Ta wizyta była sprawdzianem dla obu par i myślę,że wypadła świetnie. Cudowne było szczególnie to,że Victoria i Daniel pokazali im swój dom i dzieci.To daje nadzieję na rozwój przyjaźni i może w przyszłości wizytę zwrotną pary książęcej Szwecji w Wielkiej Brytanii.
  Ledwo Vic wróciła do zdrowia,a już ma po kilka spotkań dziennie.Szkoda tylko,że są tak mało nagłaśniane i tak mało z nich zdjęć. W zasadzie media nie mają o czym pisać,bo takie informacje teoretyczne raczej się nie "sprzedają ".

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria robi wrażenie takiej miłej i sympatycznej kobiety, trudno jej nie polubić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda bardzo latwo ja polubic,mam wrazenie ze wizyta Wiliama i Kate w Szwecji byla bardzo udana.Mam nadzieje ze to spotkanie zaowocuje w przyszlosci.

   Usuń
 3. Marleno czy planujesz jeszcze jakies notki z cyklu w oczekuwaniu na krolewskie narodziny?Ostatnio zajrzalam do zakladek od dwoch pierwszych ciazach Madeleine,bardzo fajne podsumowanie czy jest szansa ze uzupelnisz zakladki z ciazy Sofii bo z Victoria to pewnie duzo wiecej pracy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dniach będzie podsumowanie pierwszej ciąży księżnej Sofii :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.