Bankiet na cześć Prezydenta Korei Południowej

2019/06/14


Dzisiaj wizytę państwową w Szwecji rozpoczął Prezydent Korei Południowej Mun Jae-in wraz z małżonką Kim Jung-sook. Celem wizyty państwowej jest konsolidacja i promowanie dobrych stosunków między Szwecją a Republiką Korei, które w tym roku świętują 60 lat stosunków dyplomatycznych. Podczas dwudniowej wizyty w Sztokholmie prezydentowi towarzyszy kilku ministrów, a także duża delegacja biznesowa. Wcześniej w tym tygodniu prezydent z małżonką złożyli wizytę państwową w Norwegii.

Tradycyjnie wizyta rozpoczęła się od powitania pary prezydenckiej w hovstall przez parę królewską. Tam też rozpoczęła się parada ulicami Sztokholmu. Następnie król i prezydent przeprowadzili przegląd wojska na dziedzińcu wewnętrznym Zamku Królewskiego.  Następnie para prezydencka oraz król i królowa przywitali przedstawicieli parlamentu i rządu, którzy przybyli na Zamek Królewski, aby powitać parę prezydencką. 


Po ceremonii na dziedzińcu król i królowa zaprosili parę prezydencką na Zamek Królewski, gdzie miała miejsce tradycyjna wymiana prezentów. Wówczas na miejscu pojawili się również księżniczka Victoria i książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia.

Na spotkanie z parą prezydencką księżniczka Victoria wybrała znaną już suknię od by Malina. Z kolei księżna Sofia wybrała nową kreację szwedzkiej marki Valerie. Książęce pary uczestniczyły również w lunchu na cześć prezydenta i jego żony w komnatach księżnej Sybilli. Później w ciągu królowa Silvia zaprosiła Pierwszą Damę do odwiedzenia Silviahemmet, a król i prezydent udali się do Ericsson Studio.


O godzinie 20:00 rozpoczął się bankiet w którym wzięła udział cała rodzina królewska. Jak można zobaczyć zarówno para królewska, jak i księżniczka Victoria oraz książę Daniel otrzymali południowokoreańskie odznaczenia. W Królowa Silvia wybrała dzisiaj tiarę Leuchtenberg z szafirami. Z kolei księżniczka Victoria postawiła na dobrze już znaną suknię od Jenny Packham oraz Baden Fringe Tiara. Księżna Sofia wybrała białą kreację oraz swoją ślubną tiarę, tym razem z perłami. Księżniczka Madeleine wybrała suknię od Caroliny Herrera. Królowa Letizia nosiła jej krótszą wersję w Meksyku.

10 komentarzy

 1. Madeleine jak wino 😀 nawet nie wiedziałam, że blog znów funkcjonuje😃 super, dzięki! 😄 Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sofia wygląda ślicznie. Madeleine ładnie, fajnie ja wreszcie zobaczyć. Szkoda, że Victoria ciągle nosi ta sukienkę czasami mam już wrażenie, że zakłada ja na co drugi bankiet.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobną suknię do sukni Sofii miała kiedyś księżna Kate

  OdpowiedzUsuń
 4. I am no longer positive the place you are getting
  your information, but great topic. I needs to spend some time studying more or working out more.
  Thanks for great info I was searching for this
  info for my mission.

  OdpowiedzUsuń
 5. Madeleine - cudownie
  Sofia - jej styl to kiedyś było cos, a teraz szkoda gadać
  Victoria - gdyby suknia była w innym kolorze byloby super

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze, oczekiwałam czegoś więcej, ale wszystkie panie ładnie i elegancko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, żadna z Pań nie zrobiła efektu wow

  OdpowiedzUsuń
 8. Tiary w końcu ❤❤❤ bardzo podoba mi się ta zmieniona postać tiary Sofii chciałabym żeby dokladala do niej też inne kamienie np rubiny czy szafiry

  OdpowiedzUsuń
 9. Najpiękniej wygląda Madeleine! Ktoś wyżej dobrze napisał, że jest jak wino.

  Trochę nie na temat, ale zapytam: czy jest możliwość, żeby trochę przyciemnić niektóre różowe elementy w szablonie? Chodzi przede wszystkim o nicki i tytuły artykułów w dziale "Ostatnie komentarze" (słabo je widać) oraz pasek do przewijania po prawej stronie (zupełnie go nie widzę).

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.