Wieczorne uroczystości z okazji Święta Narodowego

2019/06/06Przed 18.00 para królewska wraz z księżniczką Victorią i księciem Danielem oraz ich dziećmi zeszli na Logården - taras Zamku Królewskiego, aby za pozować do kilku zdjęć dla prasy. Już drugi rok z rzędu można przyjrzeć się dzieciom Następczyni Tronu w bardziej kameralnych okolicznościach przed paradą. Trzeba przyznać, że Oscar wygląda uroczo w garniturku.
Na koncert w Skansen rodzina królewska przejechała dwoma powozami. Do królewskiej pary dołączyli książę Carl Philip i księżna Sofia. W drugim powozie można było zobaczyć księżniczkę Victorię i księcia Daniela z dziećmi oraz księżniczkę Madeleine.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images 

Około 18.30 rodzina królewska dotarła do Skansen na koncert z okazji Święta Narodowego. Możemy go zobaczyć online tutaj - KLIK. Drugi rok z rzędu na koncercie pojawiła się księżniczka Estelle.
Po tym rodzina królewska wróciła na Zamek Królewski, gdzie wydano bankiet dla członków rządu i wybranych gości. Członkowie rodziny za pozowali do rodzinnej fotografii, a następnie powitali gości.

3 komentarze

 1. Oscar w garniturku jest przesłodki - mały Daniel.
  Ciekawe usadzenie w powozach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto jest pierwszym chrześniakiem Victorii i Maddie czy wiadomo coś o tym

  OdpowiedzUsuń
 3. W przypadku Madeleine nie wiadomo. Są to zwyczajnie osoby prywatne - rodzina i przyjaciele. Wiadomo, że zanim została matką chrzestną Oscara podawała do chrztu jedną z bliźniaczek Sommerlath.

  Z kolei Victoria ma cały szereg chrześnic i chrześniaków. Pierwszym królewskim chrześniakiem był książę Constantine Alexios z Grecji (chrzest odbył się w 1999 roku). Prywatnie (znacznie wcześniej) Victoria została matką chrzestną jednej z kuzynek Sommerlath.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.