Księżna Sofia na sympozjum "Recovery From Anorexia" + więcej

2019/06/03

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2338637682890088&set=a.578356152251592


Dzisiaj przed południem księżna Sofia przyjechała na Uniwersytet Sophiahemmet, aby wziąć udział w sympozjum "Recovery from Anorexia". Księżna została powitana przez rektora uczelni - Johannę Adami oraz Cecilię Bergh dyrektora Mando Group. Sypomozjum zostało zorganizowane przez szpital uniwersytecki oraz jego wykładowców w celu rozmów na temat wyjścia z anoreksji i pomocy osobom na nią cierpiącym.
Embed from Getty Images

Księżna została mianowana honorowym prezesem Szpitala Sophiahemmet 1 stycznia 2016 roku. Od tego czasu uczestniczy w spotkaniach roboczych, większości uroczystości, wybranych forach oraz sympozjach organizowanych przez uniwersytet. Księżna przejęła patronat nad Sophiahemmet po księżniczce Christinie, która była honorowym prezesem organizacji od 1972 roku. Współpraca Sophiahemmet z rodziną królewską sięga 1884 roku i królowej Sofii, która sfinansowała rozpoczęcie edukacji pielęgniarskiej kobiet. 
Księżna ma na sobie nowy sweterek szwedzkiej marki COS.

Embed from Getty Images

Księżna Sofia poprowadziła w imieniu królowej spotkanie zarządu Global Child Forum w ubiegłym tygodniu.
World Child and Youth Forum zostało stworzone przez parę królewską w 2009 roku, król pierwszy raz wspomniał o nowo powstającym forum w świątecznym orędziu telewizyjnym, 25 grudnia 2009 roku. Wraz z żoną ogłosił wówczas powstanie nowego forum działającego na rzecz dzieci i młodzieży w związku z 20-leciem Konwencji Narodów Zjednoczonych ds prawnych dotyczących dzieci. Król wyraził również nadzieję, że pierwsze forum będzie mogło odbyć się w Sztokholmie w 2010 roku. Samo przedsięwzięcie określił jako "wspólne marzenie" jego i królowej Silvii, którzy podczas wielu podróży zagranicznych byli świadkami ubóstwa i niesprawiedliwości, na które były narażone dzieci. Inspiracją dla monarchy były również inne organizacje charytatywne i ruch skautów, w który od lat jest zaangażowany. 

W 2013 roku World Child and Youth Forum zmieniło nazwę na Global Child Forum. Na przestrzeni lat w oficjalne fora oprócz pary królewskiej angażowali się księżniczka Victoria i książę Daniel oraz księżniczka Madeleine. W kwietniu 2014 roku Sofia dołączyła do pary królewskiej i księżniczki Victorii na spotkaniu partnerskim forum odbywającym się na Zamku Królewskim i od tego czasu jest czynnie zaangażowana w działalność organizacji. W 2015 roku, zaledwie kilka miesięcy po ślubie księżna Sofia reprezentowała swoich teściów w Republice Południowej Afryki. W kolejnych latach regularnie brała udział w forach na Zamku Królewskim i spotkaniach zarządu.


26 maja w Szwecji obchodzony był Dzień Matki, księżna Sofia spędziła go oczywiście ze swoimi synami, księciem Alexandrem i księciem Gabrielem. Był to zdecydowanie czas mamy z synami, jako, że książę Carl Philip spędzał "męski weekend ze swoim ojcem, królem Carlem Gustafem w Monako na wyścigach Grand Prix Formuły 1.


Grand Prix Monaco jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu. Pierwszą edycję zorganizował w 1929 roku Antony Noghes, producent papierosów i mieszkaniec Monte Carlo. Pomysł popierał ówczesny władca Książę Louis II, który stworzył organizację "Automobile Club de Monaco", której Noghes był pierwszym prezydentem. Od tego czasu wyścigi stały się bardzo popularne i ściągają każdego roku śmietankę towarzyską z całego świata.

7 komentarzy

 1. Prześliczne jest to zdjęcie Sofii z synami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała praca Sofii dla Sophiahemmet
  Piękne zdjęcie na Dzień Matki ten profil pary książęcej to strzał w 10

  OdpowiedzUsuń
 3. Czego dotyczyć ma jutrzejsze wyjście Sofii? Mandometer

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się dodać o tym post dzisiaj. Jeśli się nie pojawi napisze tutaj czego dotyczyło :)

   Usuń
 4. Świetna stylizacja księżnej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia prezentowała się ślicznie.
  Nie ma wielu patronatów, ale angażuje się w ich działania bardzo mocno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do mnie:
  https://scandynavianprincesses.blogspot.com/2019/06/zobowiazania-ksiezniczek-skandynawii-3.html

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.