Rodzina Królewska na Polar Music Prize

2019/06/11


Dzisiaj w Sztokholmie odbywa się wręczenie nagród muzycznych - Polar Music Prize. Tradycyjnie na miejscu nie mogło zabraknąć rodziny królewskiej na czele z królem Carlem Gustafem, który osobiście wręcza nagrody laureatom.
Polar Music Prize - nagroda za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Została ustanowiona w 1989 przez Stiga Andersona. Jest przyznawana dorocznie przez Szwedzką Królewską Akademię Muzyczną i wręczana 18 maja w Sztokholmie w Szwecji przez króla Szwecji Carla XVI Gustafa. Laureat otrzymuje jeden milion szwedzkich koron.

Embed from Getty Images

Nagroda jest powszechnie uważana za odpowiednik nagrody Nobla w świecie muzyki.Po raz drugi w 28-letniej historii nagrody 12-osobowa komisja nominowała trzech laureatów. Komitet otrzymuje nominacje od opinii publicznej i International Music Council, założonej przez UNESCO organizacji pozarządowej, która promuje geograficzną i muzyczną różnorodność.
W tym roku przyznano więc nagrody: DJowi i muzykowi Josephowi Saddlerowi, znanemu jako Grandmaster Flash (pionier hip-hopu), niemieckiej skrzypaczce Anne-Sophie Mutter, znanej jako Queen of the Violin (rozpoczęła swoją karierę w latach 70, jest czterokrotną laureatką Grammy) oraz powstałej w 2007 roku Fundacji The Playing For Change, której celem jest zapewnienie edukacji muzycznej i artystycznej dzieciom z upośledzeniami na całym świecie. Organizacja założyła 15 programów muzycznych w Bangladeszu, Brazylii, Ghanie, Mali, Nepalu, Rwandzie, Południowej Afryce, Maroku, Meksyku, Argentynie i Tajlandii. Oferuje bezpłatne lekcje tańca, gry na instrumentach, naukę języków i teorii muzycznych. Docierają obecnie do ponad 2000 młodych ludzi każdego tygodnia.

Polar Music Prize jest tym samym jedyną okazją w roku podczas, której młodsze członkinie rodziny królewskiej mogą sobie pozwolić na więcej i nieco zaszaleć ze swoimi stylizacjami. 

Embed from Getty Images

Następczyni Tronu zaskoczyła dzisiaj wszystkich swoim wyborem! Niecodzienną dla jej stylu kreację stworzyła najprawdopodobniej młoda stylistka i projektantka Selam Fessahaye. Dorastała w Uppsali, wychowywana przez rodziców z Erytrei, swój debiut w branży modowej miała w ubiegłym roku.

Embed from Getty Images

Księżna Sofia postawiła na zupełnie inny styl dzisiejszego popołudnia występując w kwiecistej sukni włoskiego domu mody Dolce & Gabbana.

Na miejscu była oczywiście księżniczka Christina wraz z mężem, Tordem Magnusonem. Na ceremonii zabrakło jednak księżniczki Madeleine i jej męża. Zgodnie z oświadczeniem dworu księżniczka ma dzisiaj spotkanie związane z promocją książki.

Dzisiaj księżniczka Estelle rozpoczęła swoje pierwsze w życiu wakacje! Z tej okazji wcześniej w ciągu dnia księżniczka Victoria z pomocą Oscara przygotowała dla córeczki letnią imprezę w ogrodzie. Tak jak w przypadku wszystkich okazji do zaproszenia przyjaciół ze szkoły Estelle, Następczyni Tronu sama upiekła ciasteczka i bułeczki cynamonowe. Z kolei książę Daniel towarzyszył córce w ceremonii zakończenia roku (tam również nie zabrakło podobnych przysmaków)  i przywiózł ją do domu na przyjęcie niespodziankę. 

15 komentarzy

 1. Victoria wygląda obłędnie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Suknia sama w sobie dziwna, ale Victorii jakoś pasuje no i do twarzy jej w różu

   Usuń
 2. Victoria - idealnie, obłędnie, cudownie
  Sofia- porażka, brak słów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia bazar. Taka okazja a jak ludowa przekupa.

   Usuń
 3. Sofia rozwaliła system. Uroczo jej w kwiatach i ta przepaska i kolczyki. Po prostu cudnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria cudownie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś styl Sofii to było coś. Teraz koronki, kwiatuszki, loczki, grzyweczki... to postarza nie odmładza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, po raz pierwszy od bardzo dawna nie podoba mi się kreacja ani Victorii, ani Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Sukienka Sofii nie jest zła, trochę bym ją zmodyfikowała. A sukienka Vickan... niespecjalna. Bardziej pasuje do Charlotte z Monako.

  Swoją drogą, nie wiedziałam, że Vickan umie piec.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sofia WOW WOW i jeszcze raz WOW. Księżna wygląda obłędnie w tej sukni. Victoria ładnie ale nie pasuje mi do niej ta sukienka. Królowa jak zawsze pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kreacje Sofii i Victorii są takie, że muszą wzbudzić kontrowersje. Mam problem z Vic, bo z jednej strony jestem szczęśliwa, że postawiła na coś tak kobiecego i romantycznego, ale ilość tego tiulu trochę przeraża. Sofia miała genialny pomysł na stylizację, ale nie wiem, czy trochę jej nie przytłoczyły kwieciste i folkowe elementy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Stylizacje Sofii i Victorii są bardzo różne, ale problem z nimi ten sam - nadmiar. Victoria jest kobietą po czterdziestce, co nie znaczy, że powinna nosić smętne kroje i kolory, ale takie ilości różowego tiulu trochę ją ośmieszają. Gdyby Sofia zdjęła wianek, byłoby znacznie lepiej. To jakaś szwedzka moda? Najpierw Madeleine, teraz ona.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hurrah! After all I got a web site from where I be capable of in fact take helpful information concerning my study and knowledge.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kreacja Victorii bardzo odważna i orginalna ale jakoś mnie nie przekonuje
  Zgadzam się z opinią że w stylizacji Sofii za wiele się dzieje mniej ozdób i od razu byłoby lepiej

  OdpowiedzUsuń
 13. Obie trochę przesadziły i nieco za dużo działo się w ich stylizacjach, ale w końcu to jedyna taka okazja.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.