Królewska obsesja - część 1

2015/06/30Dzisiaj nadszedł czas na coś zupełnie innego! Od dawna zastanawiałam się, czy kupujecie książki, zbieracie wycinki z gazet czy macie jakieś gadżety dotyczące rodzin panujących. Dlatego postanowiłam rozpocząć serię postów pod tytułem Królewska obsesja. Na początek rozmowa z amerykańską blogerką - Sarah, która odpowiedziała mi na kilka pytań i podzieliła się z Nami zdjęciami swojej "kolekcji".

Od jak dawna interesujesz się monarchią ?

Interesowałam się monarchią od wielu lat. Blogowałam od 5 albo 6 lat zanim przerodziło się to w prawdziwą obsesję (Zaczęłam na tumblr a potem zaczęłam prowadzić blog w listopadzie 2014 roku).

Jak to wszystko się zaczęło?

Zaczęło się z królem Henrykiem VIII, wierz lub nie! Byłam zaintrygowana szczegółami z jego życia i wszystkimi jego żonami, więc dużo czytałam i szukałam informacji przez 7 lat. Mniej więcej w czasie szumu wokół ślubu Kate Middleton i księcia Williama przypomniałam sobie, że Szwecja ma rodzinę królewską i zaczęłam o nich czytać. Zaczęłam się nimi strasznie interesować i odtąd mam "obsesję" na ich punkcie.


Która rodzina królewska jest twoją ulubioną?

Szwedzka Rodzina Królewska jest zdecydowanie moją ulubioną. Myślę, że na początku dlaczego, że kocham wszystko co szwedzkie ze względu na fakt, że moja rodzina z tamtąd pochodzi, a niektórzy kuzyni tam mieszkają. Im więcej dowiadywałam się o nic, tym,bardziej mnie interesowali i pasjonowali.Kto jest twoim ulubionym członkiem Szwedzkiej Rodziny Królewskiej? 

Zdecydowanie królowa Silvia, myślę, że to tyle. Jestem naprawdę zainspirowana pracą, jaką wykonała dla World Childhood Foundation. Uczę się aby zostać nauczycielem i na tę chwilę, zastanawiam się na zmianę kierunku studiów na pracownika socjalnego ze względu na problem z handlem ludźmi. Istnieją takie problemy na świecie, które sprawiają, że serce się kraja i kiedy zaczęłam czytać na ten temat, ogarnęło mnie dokładnie takie uczucie. Zaczęłam czytać więcej i więcej i uczyniłem z tego misję swojego życia, chcę pomagać dzieciom i stać się głosem tych, których głosy nie zostały wysłuchane. Pasja królowej Silvia zainspirowała mnie i wprowadziła do tego wszystkiego, więc myślę, że dlatego królowa Silvia jest moją ulubioną.  (Uwielbiam również Karola XVI Gustawa i ich związek).

Dlaczego piszesz o szwedzkiej rodziny królewskiej?

Piszę z dwóch powodów. Jedno mam wszystkie te informacje pływających o mojej głowy i mojej rodziny nie będą słuchać, czy jest dość słuchania go. Dwu-, że urodził się z zespołem medycznym, które mogą powodować mi się być całkiem nieruchomo kilka dni i złe dni na moich Potrzebuję czegoś mnie pocieszyć i to nauki o rodzinie królewskiej nie dla mnie, więc zacząłem blog, gdzie mogę może udostępnić wszystkie rzeczy, uczyć się.

Czyj styl jest Twoim ulubionym?

Hmm- To jest trudne pytanie. Uwielbiam wszystkie modowe wybory Szwedzki pań. One wszystkie mają swoje złe dni i one wszystkie mają swoje niesamowite dni. Myślę, że mój osobisty styl najbardziej odzwierciedla Victoria, ale chciałbym być w stanie nosić ubrania takie jak Madeleine. Sofia staje się jednak ostatnio moją ulubioną.

Piszesz o stylu i identyfikujesz ubrania członkiń szwedzkiej rodziny królewskiej. Jak to wpływa na twój styl?

Cóż Victoria nosi spięte włosy CZĘSTO. (Zrobiłam badania kilka miesięcy temu, oprócz tego dnia w Korei Południowej w tym roku nie nosiła rozpuszczonych włosów od Polar Music Prize w 2012 roku), więc Victoria i ja dogadujemy się świetnie na tym froncie- Moje włosy są bardzo długie (mówię długości do pasa) i mam tendencję do noszenia ich związanych na co dzień. To zwykle jest koński ogon, z wyjątkiem dni, kiedy jest gorąco, wtedy związuję w kok, więc myślę, że można powiedzieć, że mnie inspiruje, choć myślę, że są to po prostu wspólne, osobiste, preferencji. Co do stylu, nie wiem, czy naprawdę miały na mnie wpływ - nie mam zbyt wielu ubrań, które myślę, że noszą, głównie dlatego, że nie mogą sobie na nie pozwolić, ale w mojej wyśnionej szafie chciałbym prawdopodobnie mieć ubrania Sofii, albo nawet księżnej Cambridge.  


Kilka tygodni temu książę Carl Philip poślubił Sofię Hellqvist. Co myślisz o ich ślubie? Co sądzisz o Sofii? Będzie dobrą księżną?  

Myślę, że Sofia wykona świetną pracę! Jest pracowita i wydaje się mieć bardzo duże serce. Myślę, że ludzie powinni przeboleć jej przeszłość - nie jest pierwszą, która robiła rzeczy których my wszyscy nie możemy zaaprobować: Mette-Marit lub Camilla, one udowodniły, że ich przeszłość nie świadczy o tym kim są dzisiaj. Myślę, że jej przeszłość to nic.Pozowała tylko kilka razy do zdjęć i była w programie telewizyjnym. O co tyle krzyku? Wiele osób to robi! To nie tak jak, gdy mówimy o kimś kto zamordował kogoś lub obrabował bank. Myślę, że ludzie rozdmuchują rzeczy nieproporcjonalnie i muszą z tym skończyć!  


Masz dużo książek. Jak długo je kupujesz i ile ich masz?

 Tak, ma, dużo książek! Mają własną honorową półkę w moim pokoju! I zbieram książki od około 2 lat teraz myślę, że większość z nich pochodzić zarówno z używanych antykwariatów czy Ebay. Myśęlę, że miałam około 30, kiedy ostatni raz je liczyłam. Zrobiłam film z moją kolekcją tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=m19dcmMz2ag


Opowiedz nam o swojej królewskiej obsesji:

 Och, jest źle! Mam ponad 2000 zdjęć na moim komputerze tyle ze Szwedzka Rodziną Królewską. Bardzo mocno wkroczyli w moje życie. 
Niektórzy ludzie przenoszą się z prawdziwego życia do filmów lub piosenek dla mnie tym są royalsi. Kiedy rozmawiam z moimi przyjaciółmi, a oni coś powiedzą mój mózg natychmiast łączy ich słowa z czymś co powiedział lub zrobił ktoś z rodziny królewskiej. Oni są straszni kiedy to robię! Oprócz plików cyfrowych mam zbiór 30 książek i małe drobiazgi z royalsami.  

15 komentarzy

 1. Też bym chciała mieć tyle książek!Czyli,że nie tylko ja jestem chora obsesyjnie na królewskich:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczycie kolejne części tym razem dziewczyn z Polski, tez mają masy książek, czy wycinków z gazet :)

   Usuń
 2. czy popadasz link do bloga Sarah?

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, świetny pomysł na serię! Zaraz czytam ten wywiad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak teraz doszłam do wniosku, mimo, że kilkadziesiąt razy widziałam to pierwsze zdjęcie z postu przedstawiające Victorię i Daniela wpatrujących się w siebie: bardzo przypomina mi zdjęcie zrobione Kendrze i Aga Khanowi, takie ze ślubu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny post, tylko tak trochę stylistycznie kuleje w niektórych pytaniach, ale to pewnie dlatego, że nie zawsze da się odpowiednio przełożyć na polski wypowiedź tak by nie traciła ona sensu.
  Piękna kolekcja książek.

  P.S. Marleno czy kupiłaś tę ksiażke o Sissi? Zastanawiam się i może mogłabyś już coś powiedzieć na jej temat. Czy wydanie jest ładne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnam ją jutro dostać, taką informację otrzymałam zamawiając. Z tego co się orientuję to najlepsza biografia cesarzowej. Bardzo długo czekałam, aż wróci do księgarń, bo używane w antykwariacie kosztowały około 90 złotych. Ja zapłaciłam 36 + przesyłka. Okaże się jutro jakie wydanie, jak dostanę to napiszę :)

   Usuń
  2. To czekam na informację, bo rozważam zaopatrzenie się :) Niestety cena wzrosła o prawie 10 zł :/

   Usuń
 6. Też mam swoją kolekcję królewskich książek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Thanks so much Marlena!!! I am so honored that you featured me!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny wywiad. Też chciałabym miec tyle książek ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł z tą serią :) Zazdroszczę tylu książek :))

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.