Victoria na Łotwie

2015/06/16Wczoraj minęły zaledwie dwa dni od ślubu księcia Carla Philipa i księżnej Sofii, a księżniczka Victoria,już wróciła do normalnych obowiązków i udała się na Łotwę.

Z samego rana przybyła do Jurmala w Zatoce Ryskiej na forum UE na temat Morza Bałtyckiego. Dzień rozpoczęła od śniadania z nowo-wybranym prezydentem Łotwy Raimonds Vêjonis.
Na kolejnym, porannym spotkaniu tym razem z sekretarzem Zanda Kalnina-Lukaševica poruszyła temat dzieci ze szczególnymi potrzebami. Następnie Victoria udała się na forum, które oficjalnie otworzyła wraz z premierem, Laimdota Straujuma i wygłosiła przemówienie. Następczyni Tronu odbyła również spotkanie z przedstawicielami władz na temat zrównoważonego rozwoju państwa w związku ze zmianami klimatu i globalnym ociepleniem. Na koniec Victoria odwiedziła centrum kultury i obejrzała wystawę "Twarze klimatu - spojrzenie na klimat". Wystawa powstała dzięki wsparciu Szwedzkiego Instytutu.

***

Jeszcze dzisiaj rano para wraz z synkiem powinna opuścić szpital. Późnej w ciągu dnia powinno odbyć się posiedzenie rządu na którym przedstawione zostaną imiona i oficjalny tytuł najmłodszego członka rodziny :)

10 komentarzy

 1. Marleno jaki tytuł obstawiasz ? :)
  Ja myślałam nad JKW..... książę Jämtland ;)
  Albo Jönköping lub Örebro :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze to nie myślałam o tym :) książę Jämtland podoba mi się najbardziej i po cichu liczyłam, że Leonore będzie go nosić :)

   Usuń
  2. Król Karol XVI Gustaw ma tytuł księcia Jamtland :)

   Usuń
  3. Tak, masz rację, ale może go nadać wnukowi :)

   Usuń
  4. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że nie może dać tytułu, które nosili bracia dziadka Króla dopóki ich żony żyją. Krąg tytułów się zawęża.

   Stawiam od wczoraj na PAUL GUSTAV!

   Usuń
 2. Czy wiadomo o której księżniczka opuści szpital? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, powiedziano tylko, że powinni opuścić go dzisiaj rano :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście. Choć widząc wczoraj jakieś zdjęcie sądziłam, że Victoria znów ubrała jakiś workowy płaszczyk, ale ten jest bardziej "przy ciele".

   Usuń
 4. Vic miała ładną sukienkę, lubię taki styl

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.