Victoria w Goteborgu na Volvo Ocean Race + najnowsze informacje

2015/06/27Embed from Getty Images

Po spędzeniu kilku dni z rodziną Westlingów, Victoria przybyła elektrycznym busem do Goteborgu, aby uczestniczyć w zakończeniu zawodów Volvo Ocean Race. Z tej okazji do Szwecji przybył także były król Hiszpanii, Juan Carlos.

Na samym początku księżniczka odwiedziła Village Race i szwedzki statek Götheborg. Po tym księżniczka dołączyła do szwedzkiego zespołu na pokładzie SCA, z którymi miała już okazję pływać na początku tego miesiąca w Portugalii. Na miejscu księżniczka spotkała także byłego króla Hiszpanii, Juana Carlosa. Dzisiaj zespół zajął drugie miejsce, co zapewniło im trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Jak powiedziała kapitan SCA, Sam Davies dzisiejszy dzień przejdzie do historii. "Dzisiaj tworzyliśmy historię", a to przez dwa ważne czynniki, obecność księżniczki Victorii i szwedzką publiczność zgromadzoną w Goteborgu. 


Samantha nie szczędziła dobrych słów na temat Następczyni Tronu. Jak przyznała księżniczka przyniosła im dzisiaj szczęście. "Zawsze idzie nam dobrze, kiedy Victoria jest z nami. Ona przynosi nam szczęście".  Zgodnie z zasadami w czasie wyścigu Victoria nie mogła pomagać zespołowi, a drużynę ratowała słowami otuchy i zarażającą energią, zwłaszcza na końcu. Kapitan SCA przyznała, że księżniczka zna się na żeglowaniu i kiedy wypływali (przed rozpoczęciem zawodów) pomagała im z żaglami.  

Księżniczka, jako patronka SCA, otrzymała kombinezon zaprojektowany dla zespołu, wcześniej miała na sobie prostą białą bluzkę, białe spodnie, tenisówki w tym samym kolorze i czarny sweterek.  

***

W czwartek po południu obecność pary królewskiej w Solliden potwierdziły królewskie psy obronne, które rozgościły się już w ogrodach Pałacu.

***

W ostatnim poście spekulowałam o pierwszej podróży Sofii i Carla. Nie będzie to wizyta zagraniczna, jednak niemniej ważna. Książę i księżna odwiedzą Varmland. Będzie to jak najbardziej ważnych symboliczna podróż, jako, że Sofia i Carl noszą tytuł księcia i księżnej tego regionu. Wizyta odbędzie się w dniach 26- 27 sierpnia, będzie to pierwsze oficjalne zaangażowanie pary książęcej.

7 komentarzy

 1. Lubie ją kiedy też jest ubrana na sportowo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet w takim sportowym stroju wygląda bardzo ładnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie z prywatnej części wesela Soffi i Carla Philipa: http://royaltyspeaking.tumblr.com/image/122622118985
  Widać, jak wyglądała suknia księżnej. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się doczekać pierwszej "podróży" Sofii i CP. Ciekawa jestem jak będzie sie zachowywać Sofia i jak zostanie przyjęta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również uważam,że księżniczce Victorii bardzo ładnie w tych kolorach.Lubie takie kolory:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.