Księżniczka Victoria na królewskim ślubie w Serbii

2017/10/07


Miniony weekend księżniczka Victoria spędziła w Belgii, tym razem również udała się za granicę. Tym razem do Serbii, gdzie w Soborze Św. Michała Archanioła w Belgardzie, odbył się ślub księcia Filipa oraz Danicy Marinković. Księżniczka Victoria jest nawet świadkiem na ślubie razem z bratem księcia Filipa, Petarem. Dzisiejsze zaślubiny są dużym wydarzeniem w Serbii, ostatni królewski ślub odbył się w tym samym miejscu 95 lat temu. Wówczas na ślubnym kobiercu stanął król Alexander i królowa Maria. Po ceremonii goście weselni udali się do Białego Pałacu, gdzie odbędzie się przyjęcie. 

Król Carl Gustaf i królowa Silvia są serdecznymi przyjaciółmi księcia Alexandra (ojca Pana Młodego) oraz jego drugiej żony, księżnej Kathariny. Książęca para jest zapraszana na wszystkie uroczystości na szwedzkim dworze królewskim. Na zdjęciu powyżej, książę Alexander wita się z księciem Carlem Philipem i księżniczką Madeleine przed ceremonią ślubną księcia Alberta II z Monako. 


Na dzisiejszy ślub Victoria wybrała suknię H&M, którą nosiła podczas ostatniego Bankietu na Zamku Królewskim.

7 komentarzy

 1. Victoria ślicznie wygląda chociaż do tej sukni chociaż ta falbanka trochę psuje elekt
  Natomiast panna młoda trochę mnie rozczarowała brakiem tiary :(
  nie miałam pojęcia że członkowie szwedzkiej i serbskiej rk się przyjaźnią :)
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Viktoria jak zawsze ma tę samą fryzurę. Nieważne czy to slub, czy chrzciny, czy bankiet noblowski, czy wycieczka w plener, czy posiedzenie rządu, wciaz ta sama fryzura od wielu lat! Ile można? Czy ona nie ma osobistego fryzjera z odrobiną polotu, ktory za kazdym razem proponowalby inne uczesanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie musi bardzo lubić tą fryzurę i dobrze się w niej czuć.

   Usuń
 3. Zdziwiłam się, dlaczego Victoria była świadkiem, ale potem rozwiałaś wątpliwości. Może będzie też matką chrzestną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mnie to zaskoczyło,ale po twoim wyjaśnieniu stało się wszystko jasne. Znając życie na pewno zostanie w przyszłości matką chrzestną. Choć zdziwiło mnie to,że jako protestantka została świadkiem na ślubie prawosławnym.
  Za drugim razem suknia wygląda na bardziej różową. Śliczna.

  OdpowiedzUsuń
 5. 95 lat temu odbył się tam ostatni ślub?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  księżniczka Victoria wygląda ślicznie. Teraz księżniczka w tej sukience urzekła mnie jeszcze bardziej niż podczas ostatniego bankietu na Zamku Królewskim. Wspaniale, że rodziny królewskie ze Szwecji i Serbii przyjaźnią się i zapraszają na różne uroczystości.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.