Książę Carl Philip i księżna Sofia dla magazynu Kupé

2017/10/31


Dzisiaj do sklepów trafił najnowszy numer szwedzkiego magazynu Kupé z księciem Carlem Philipem i księżną Sofią na okładce. Książęca para udzieliła dziennikarce wywiadu 28 września na Zamku Królewskim. Tam też Bruno Ehrs wykonał sesję do wywiadu. Fotograf współpracował już kilka razy z rodziną królewską, wykonał m.in. sesję zdjęciową pary królewskiej czy oficjalne zdjęcia z chrztu księżniczki Estelle w 2012 roku.

 Dyslexialand

W wywiadzie książęca para opowiedziała o swojej pracy i nowej kampanii Dyslexialand, którą małżonkowie zaprezentują na Zamku Królewskim 21 listopada. "Chcemy podkreślić, że dysleksja nie ma nic wspólnego z inteligencją. Z pewnością dysleksja jest niepełnosprawnością i przeszkodą w niektórych kontekstach, ale także czymś co wyczula na inne aspekty. Posiadanie trudności z czytaniem i pisaniem w dzisiejszym społeczeństwie sprawia, że jesteś twórczy i często widzisz rzeczy z innych perspektyw", mówi książę w wywiadzie, a Sofia kończy: "Tak, zauważyłam to żyjąc z tobą. Widzisz różne rzeczy, rzeczy, których ja nie widzę. Jesteś spostrzegawczy. Trzeba też wykonać ciężką pracę, aby spełnić Twoje oczekiwania w różnych kontekstach. Na przykład Carl Philip uważa, że jego twórcza strona i zainteresowanie projektowaniem jest spowodowane dysleksją"."Dwa razy więcej miłości"

Książęca para opowiadała również o rodzicielstwie, "martwi nas, że inni rodzice dopuszczają się zastraszania i wykluczenia. Właśnie z tym walczymy z naszą fundacją. Chcemy, aby nasze dzieci znalazły miejsce w swoim życiu, w którym będą czuć się bezpiecznie, a my jako rodzice dołożymy wszelkich starach, aby stworzyć takie miejsce" mówiła księżna. Oboje zgodnie przyznali, że od narodzin Gabriela zmieniają masę pieluszek i od ponad roku wiedzą co znaczą nieprzespane noce. "Gabriel jest taki mały, a Alexander rozwija się w bardzo ekscytujący sposób. To niesamowite, że możemy przyglądać się zmianom jakie w nich zachodzą" opowiadał książę. Nawyki i codzienne życie książęcej pary niewiele różni się od życia innych młodych rodziców. "Staramy się spędzać z dziećmi tyle czasu ile to możliwe. Wieczorami kąpiemy dzieci i czytamy im na dobranoc. Mamy swoją dobrze zorganizowaną rutynę. Ale zapytaj za kilka miesięcy. Gabriel teraz na zmianę śpi i je przez większość dnia, ale już widzimy, że trudniej jest z dwóją niż z jednym dzieckiem. Ale to oznacza dwa razy więcej miłości" zdradziła księżna.

7 komentarzy

 1. Piękny projekt, warto walczyć w tej kwestii i edukować! Jeśli dobrze kojarzę, to księżniczka Viktoria też może coś powiedzieć na ten temat bo sama zmagała się z problemem, prawda? Piękna sesja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) opowiadała o tym również w programie,który był kilka lat temu emitowany w Polsce.

   Usuń
 2. Przepiękne zdjęcia i ciekawy wywiad. Mam nadzieję, że będą w miarę często coś takiego robić

  OdpowiedzUsuń
 3. CP i Sofia są śliczną parą, bardzo do siebie pasują. Sesja bardzo ładna

  OdpowiedzUsuń
 4. Super że zdecydowali udzielić się wywiadu i można trochę dowiedzieć się o ich przemyśleniach, zdjęcia ładne, widać, ze były robione w wrześniu, Bo Sofia ma jeszcze brzuszek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście jest to bardzo ważna inicjatywa. Nie wiedziałam, że osoby zmagające się z dysleksją, są także twórcze i widzą świat z innej perspektywy niż osoby bez dysleksji.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.