Niegrzeczne księżniczki - nowa książka wydawnictwa Znak Horyzont

2016/03/07
Dzisiaj swoją premierę ma książka autorstwa Lindy Rodriguez McRobbie pod tytułem "Niegrzeczne księżniczki". Koło południa w skrzynce na listy znalazłam swój egzemplarz "Księżniczek" ufundowany przez wydawnictwo Znak Horyzont. Jak możemy przeczytać na okładce:

Niegrzeczne księżniczki to prawdziwe historie 30 kobiet z różnych czasów i zakątków świata. To pełne pasji opowieści o znanych postaciach, jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy Sisi, ale też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Łączy je jedno - wszystkie robiły to, co chciały.Już na pierwszy rzut oka książka robi wrażenie. Przede wszystkim uwagę przykuwa jej grubość (348 stron) i ciekawa okładka. Z tego co zdążyłam zauważyć kartkując książkę, rozdział nie są długie, podzielono je na idealnie opisujące poszczególne księżniczki podtytuły: 

Wojowniczki

Księżniczki, które prowadziły własne wojny

Uzurpatorki

 Księżniczki, które przejmowały władzę w świecie mężczyzn

Intrygantki

Księżniczki, które knuły i spiskowały

Ocalone

Księżniczki, które dokonywały kontrowersyjnych wyborów

Imprezowiczki

Księżniczki, które używały życia na całego
  

Ladacznice

Księżniczki, które zyskały sławę dzięki ekscesom seksualnym

 Wariatki

Księżniczki, które oszalały lub były bliskie szaleństwa


 Będziemy mogli przeczytać m.in. o: 
księżniczce, która została piratem, księżniczce, która dowodziła powstaniem (z synem na plecach),  księżniczce, która miała wiele "konkubin",  księżniczce-stalkerce,  renesansowej księżniczce mafii, punkowej księżniczce, która założyła spółkę czy księżniczce, która przestraszyła papieża. Trzeba przyznać, że same tytuły poszczególnych rozdziałów zachęcają do lektury. Spis treści (ukazujący wszystkie księżniczki), jak również fragment książki znajdziecie w wersji demo na stornie wydawnictwa - KLIK. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak Horyzont otrzymałam dzisiaj egzemplarz tej książki w celu jej zrecenzowania. Tak więc zabieram się za czytanie, aby już niedługo przedstawić Wam rzetelną ocenę "Niegrzecznych księżniczek".
Miłego wieczoru:)

6 komentarzy

 1. NA pewno nie będziesz się nudzićprzez kolejnych kilka wieczorów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, to coś dla mnie. Tym bardziej, że w spisie treści znalazłem imię mojej ulubienicy- naszej Sułtanki z Polski, Hurrem (Roksolany) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie też ;D z niecierpliwością czekam na recenzje ;)

   Usuń
 3. Zapowiada się interesująco. Czekam z niecierpliwością na Twoją recenzję.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też czekam. Spis treści wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jest super, bardzo mi się podobała. To jedna z tych książek, które czyta się jednym tylko tchem. Ciekawi, intryguje. No i też bardzo jestem zadowolona, że mogłam lepiej i bliżej poznać życie i historie znanych z historii postaci.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.