Pierwsze wyjście Victorii po porodzie + Nowe informacje i spekulacje na temat księcia Oscara

2016/03/29

Aktualizacja
Prince Daniel / kungahuset instagram

Wczesnym popołudniem dotarły do Nas ciekawe informacje. Trzy tygodnie temu księżniczka Victoria urodziła synka a już jutro obędzie pierwsze oficjalne spotkanie! Na kilka godzin przerwie urlop macierzyński, aby pojawić  się w Sztokholmie  a wykładzie Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki-Moon. Rozmowy z całą pewnością będą dotyczyły nowej roli księżniczki w radzie ONZ. Na ten czas Oscarem zajmie się książę Daniel, Victoria nie wraca do swoich regularnych obowiązków, nastąpi to dopiero pod koniec w sierpnia/na początku września.

Victoria i Daniel spędzają obecnie czas w domu, przed świętami odwiedziła ich rodzina, Państwo Westling oraz siostra księcia Daniela z mężem i córkami. Siostrzenice księcia bardzo polubiły Oscara i uwielbiają spędzać czas z Estelle. Do domu zawitała też rodzina księżniczki Victorii, a przede wszystkim para królewska, na czele z królem, który na reszcie może nacieszyć się najmłodszym wnukiem. Wszystko wskazuje na to, iż rodzinka udała się Ockelbo na Wielkanoc i wróciła stamtąd dzisiaj.

Czas leci, mamy wtorek 29 marca, a już w sobotę Oscar będzie miał miesiąc! Tymczasem Skania przygotowała specjalny prezent dla małego księcia. Królewski patronat jest dla mieszkańców i władz księstwa ogromnym prestiżem dlatego postanowili podarować Oscarowi coś specjalnego. Wybór padł na bociany, których Oscar już oficjalnie został ojcem chrzestnym. Dwa bociany ze The Swedish White Stork Reintroduction Program są bardzo popularne w Skanii i wspierane przez wiele organizacji ochrony środowiska. Możliwe, że za kilka lat książę Oscar wraz z rodzicami wybierze się poznać bociany, których jest ojcem chrzestnym.

Kate Gabor / kungahuset.se


Wszyscy z ogromną niecierpliwością oczekują informacji na temat chrzcin księcia. Najprawdopodobniej odbędą się one w środku tygodnia, tak jak miało to miejsce w przypadku chrzcin Estelle. Zaproszeni najprawdopodobniej będą członkowie innych rodzin królewskich, którzy mogą również zostać rodzicami chrzestnymi chłopca. Szwedzkie media kreują jedną datę, wtorek, 7 czerwca. Wydaje się być ona idealna, dzień po Świecie Narodowym, a do tego bardzo  symboliczna data. Również 7 czerwca ochrzczony został król Karol Gustaw. W ten sposób książęca para mogłaby oddać hołd dziadkowi chłopca. Wśród proponowanych dat pojawia się także niedziela 5 czerwca, a nawet 19 czerwca rocznica ślubu rodziców i dziadków chłopca. Mało jednak prawdopodobna że względu na 40 rocznicę ślubu pary królewskiej przypadającą tego dnia i (nieoficjalnie) obchodach, które planowane są na ten szczególny dzień. Wszyscy zastanawiają się, kto może zostać wybrany na rodziców chrzestnych, na czele listy są księżniczka Madeleine i księżna Sofia, a z innych książę Frederik czy księżna Mette-Marit. Wśród przyjaciół najczęściej pojawia się nazwisko Caroline Kreuger, najlepszej przyjaciółki Victorii.


Kiedy możemy się spodziewać informacji na temat chrztu? Może jeszcze dzisiaj. Zobaczymy jak było to przy okazji innych królewskich wnuków. Księżniczka Estelle urodziła się 23 lutego, datę jej chrztu podano 20 marca. Księżniczka Leonore przyszła na świat 20 lutego, datę jej chrztu podano 16 kwietnia, w przypadku Nicolasa, urodzonego 15 czerwca, data została upubliczniona 25 sierpnia. Jako, że Oscar jest dzieckiem przyszłej królowej jego chrzest będzie wydarzeniem wyższej rangi nóż chrzciny dzieci księżniczki Madeleine. Na nabożeństwie pojawi się więcej gości, najprawdopodobniej także z innych rodzin panujących, w związku z tym możemy spodziewać się szybkiego podania oficjalnych informacji. 

17 komentarzy

 1. Fajna sprawa z bocianami :) Oscar taki mały, a już został ojcem chrzestnym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ on słodki *,*
  No to teraz czekamy już tylko na poród Sofii i na urodziny Króla. Będzie, będzie zabawa. Będzie się działo :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Sofia - nie, na pewno Madelein (to zasada w SRK, że bierze sie na chrzestnych rodzeństwo, zaczynając od najstarszego), może szwagier Daniela lub jakiś kuzyn/przyjaciel?

  P.S. czy Sofia była wśród listy gości na ślubie ViD? była już wtedy z CP , 4 miesiące później dwór potwierdził, że się spotykają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest "zasada" czy tradycja co do chrzestnych, tak więc wszystko możliwe. Aczkolwiek Madeleine jest pewnikiem.

   Sofia nie była na ślubie Victorii i Daniela.

   Usuń
 4. Fajny pomysł z tymi bocianami :D To szykuje się kolejna impreza :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle tych wszystkich uroczystości, że tylko siedzieć przed kompem, czytać i oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miesięczne dziecko ojcem chrzestnym bocianów... to jest coś :P Ja osobiście nie mogę się doczekać chrzcin Oscara, to będzie wielkie wydarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow, Vic juz wraca do obowiązków, szacunek!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba głupota. Zostawiać tak małe dziecko z niańką. Widać "praca" ważniejsza.

   Usuń
  2. Oscar i Estelle będą w tym czasie z tatą. Daniel nie ma żadnych oficjalnych obowiązków, aż do 6 kwietnia i spędza czas z rodziną. Polecam zaglądać do agendy, Victoria nie zostawia i nigdy nie zostawiała dzieci z niańką szczególnie kiedy są takie małe. Kiedy miesiąc po porodzie Daniel i Victoria pojawili się razem z resztą rodziny królewskiej Estelle zajęła się babcia, Ewa Westling.

   Usuń
  3. Zapomniałam dodać. Oscarowi nie stanie się nic złego jeśli zostanie na kilka godzin z tatą. Victoria NIE wraca jeszcze do swoich stałych obowiązków. Będą one bardzo wybiórcze i Victoria będzie wybierała tylko te najważniejsze jak na przykład wykład Sekretarza Generalnego ONZ, w którym weźmie udział jutro. (może to nie docierać ale to ważne spotkanie) Tak samo było kiedy na świat przyszła Estelle, dziewczynce nic się nie stało kiedy została z tatą lub babcią, czy to Ewą Westling czy królową Silvią (która również zajmowała się i nadal zajmuje wnukami,kiedy rodzice maja oficjalne spotkania(. Victoria nadal jest na urlopie macierzyńskim a do obowiązków w pełnym wymiarze godzin wróci najwcześniej pod koniec sierpnia. Możemy się jednak spodziewać wielu okazji do jej zobaczenia, gdyż szykuje się wiele ważnych (podkreślam ważnych a nie takich zwykłych wyjść) wydarzeń, urodziny króla, wizyta państwowa w maju, Polar Music Prize, Te Deum po narodzinach dziecka Sofii i Carla Philipa, ogłoszenie imion, Eurowizja, chrzciny i jej urodziny. Obecność Victorii na jutrzejszym spotkaniu może tylko dobrze świadczyć o niej i o monadchii, król o podróży do Australii ma dużo ważnych spotkań i obowiązków na Zamku Królewskim, a jutrzejsze spotkanie jest bardzo ważne.

   Usuń
 8. a ja uważam że to jednak trochę za szybko na powrót Vic

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobrze, że Victoria będzie tam jutro, to tylko dobrze o niej świadczy. Oscar jest malutki ale nic mu się nie stanie jak trzy godziny zostanie z tatą. Malutki będzie pewnie spał po karmieniu i nawet nie zauważy nieobecności mamy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przez ostatnie cztery lata Victoria i Daniel bardzo wybiórczo odbierali podróże, dopiero w ubiegłym roku odbyli pierwszą dłuższą podróż bez Estelle. Victoria sama latała po świecie, na przykład sześć dni w Ghanie i Tanzanii, mieli jechać razem Vic pojechała sama, Daniel został w Szwecji, bo nie chcieli zostawiać Estelle samej z dziadkami. Na prawdę nie wiem, jak można napisać, że dla Victorii ważniejsza jest praca. Do tego szyderczo twierdząc przez cudzysłów, że to nawet nie praca. Victoria jest dorosła, jest matką i wie co robi. Widać, jak bardzo jest z Danielem wpatrzona w Estelle i jak o nią dbają. Gdyby cokolwiek miało grozić małemu przez zostanie na trzy godziny z tatą na pewno nigdzie by nie wyszła.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy Estelle przyszła na świat Victoria miała pierwsze wyjście miesiąc po porodzie, kolejne po kolejnym miesiącu. Patrząc na daty 23 lutego (narodziny) 23 marca (pierwsze wyjście) 30 kwietnia (po raz drugi pojawiła się publicznie na urodzinach króla w oknie Zamku). Tak jak Marlena napisała to, że ma pierwsze wyjście po porodzie nie znaczy, że kończy już swój urlop macierzyński i wróci do wyjść każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłabym bardzo zaskoczona, gdyby nie wybrali Madeleine na matkę chrzestną. Obstawiam, że chrzciny odbędą się 2 czerwca lub tak jak się sugeruje, 7 czerwca.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najlepiej to zamknąć kobietę/matkę w domu na 6 miesięcy i w rozciągniętych dresach niech siedzi z dziećmi! No ludzie! Kobieta po urodzeniu dziecka chce, a nawet powinna, wychodzić dla własnego zdrowia psychicznego. Małemu nic się nie stanie tym bardziej, że druga najważniejsza dla dziecka osoba będzie z nim przez cały czas.
  Victoria jest po prostu odpowiedzialna osobą i jako księżna i jako matka

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.