Królewska biżuteria - Crown Princess Margaret of Sweden's Egyptian Necklace

2017/09/20

Embed from Getty Images


W dzisiejszym poście przyjrzymy się naszyjnikowi, który dla niektórych z Was będzie nowością. Stosunkowo rzadko widywany na szyjach członkiń rodziny królewskiej był najczęściej noszony przez księżną Lilian. Znany pod nazwą Crown Princess Margaret of Sweden's Egyptian Necklace czy Margaret of Connaught's Scarab Necklace. 


Ten interesujący naszyjnik ozdobiony rubinami, szmaragdami, brylantami i szafirem został wykonany przez Jubilera Koch we Frankfurcie w 1905 roku, jako prezent ślubny dla księżniczki Margaret z Connaught. Jego zrobienie zlecili królowa Victoria i król Gustaf V (dziadkowie Pana Młodego). Naszyjnik w stylu egipskim miał w subtelny sposób przypominać miejsce pierwszego spotkania małżonków - Egipt. Naszyjnik (podobnie jak The Swedish Laurel Wreath Tiara) odziedziczył trzeci syn Margarethy i Gustafa Adolfa, książę Bertil.  Jego żona, księżna Lilian często nosiła ten naszyjnik podczas wręczenia nagród Nobla. O ile wiadomo, że tiara przypadła w spadku księżniczce Victorii, o tyle nie wiadomo, kto otrzymał ten naszyjnik. Jeśli książę i księżna nie zapisali go nikomu w spadku wszedł on w skład rodowej kolekcji dynastii. Jestem niezmiernie ciekawa kiedy i na czyjej szyi zobaczymy go ponownie. 

7 komentarzy

 1. Oryginalny, ale bardzo ładny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny naszyjnik, chociaż zapewne jest mało stylizacji, do których będzie pasował kolorystycznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie sie wydaje ze kolorystycznie to on pasuje do wielu stylizacji - przeciez tam sa kamienie w kolorze czerwonym, niebieskim i zielonym. Fajnie gdybysmy mogli zobaczyc go np u Madie

   Usuń
 3. Mam pytanie z innej beczki? Czy w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się sesji Carla Philipa i Sofii z Gabrielem? Czy w ogóle tak owa się odbędzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś pytał już pod poprzeczkę postem. Taka sesja będzie, może być kilka zdjęć albo jedno, zależy od decyzji pary książęcej. Niemniej zazwyczaj pojawiają się 3/4 tygodnie po narodzinach. Dzisiaj Gabriel kończy trzy tygodnie :)

   Usuń
 4. Wykonanie naszyjnika zlecili chyba rodzice, a nie dziadkowie Pana Młodego, czyli król Gustaw V i królowa Wiktoria Badeńska.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie się ten naszyjnik nie podoba ale z odpowiednią stylizacją mógłby robić wrażenie ciekawa jestem czy go jeszcze kiedyś zobaczymy
  Ewa

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.