Aktualizacja: Księżniczka Victoria i książę Daniel w Västergötland + więcej

2017/09/09


Dzisiaj księżniczka Victoria rozpoczyna serie podróży po najpiękniejszych zakątkach Szwecji. Jako pierwszy przystanek obrała Västergötland. Niespodziewanie książę Daniel dołączył do żony.


Obecności Daniela do samego końca nie była zapowiadana przez dwór, jednak książę miał wolny czas i zdecydował się towarzyszyć żonie. Z samego rana książęca para została zauważona na stacji kolejowej. Pociągiem małżonkowie dotarli do księstwa gdzie rozpoczęli wędrówkę szlakami m.in. na trasie Heljesgården w kierunku Hornborgasjön i Fågeludden. Jak podały władze Västergötland normalni turyści również mogą się wybrać w tym czasie na wspinaczkę i towarzyszyć Następczyni Tronu. "Szlak jest otwarty dla wszystkich, ale mamy nadzieję, że nie będzie to utrudniało wędrówki księżniczce Victorii. W większości jest to dość wąska trasa i trudne tereny, więc dobre buty i odpowiednia odzież są zalecane".


Na płaskowyżu Billingen odbył się obiad i grupa mogła odpocząć zanim ruszyła w dalszą drogę. Dzisiejsza wędrówka to również wyzwanie dla ochrony Rodziny Królewskiej, SAPO w ramach przygotowań przeszło całą trasę już jakiś czas temu, jak podał dwór jest to duży wysiłek, ale ochrona jest w pełni na niego przygotowana.


Przedwczoraj księżniczka Victoria spotkała się z zarządem fundacji księżniczki Margarethy. Victoria od kilku lat przewodniczy organizacji imienia swojej prababci.

Z kolei wczoraj odbyło się przyjęcie dyplomatyczne na którym po raz pierwszy pojawiła się książęca para. Podczas uroczystego spotkania rodzina królewska powitała nowych ambasadorów z Arabii Saudyjskiej, Wietnamu, Mongolii, Norwegii, Włoch i Hiszpanii.

8 komentarzy

 1. A kto księżniczce będzie towarzyszył w czasie nieobecności Daniela? Czy tylko ochroniarze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak dzisiaj ochroniarze i oczywiście przedstawiciele prowincji i władze. A także zwykli turyści, którzy tak jak Victoria zdecydują się przejść szlakiem.

   Usuń
 2. Super taka wyprawa :) a co się stało z RoyaltyWorld? Czy to koniec?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli media nie będą towarzyszyć im na trasie?
  Daniel nie mógł ominąć okazji do aktywności sportowej z pięknymi widokami i z żoną: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prasa była ale w ograniczonej liczbie. Zdjęcia z całej wyprawy już są, jednak aktualizacja będzie jutro.

   Usuń
 4. Piękna para 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej, nie wiedziałam,że Księżniczce Wiktorii kręcą się włosy, pewnie po deszczu. Ładna z niej kobieta i taka naturalna, widać, że żyjąca w zgodzie ze sobą.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.