Księżniczka Victoria odwiedzi najpiękniejsze rejony Szwecji

2017/09/01

Kate Gabor / kungahuset

W momencie w którym z niecierpliwością oczekuje informacji o najmłodszym członku rodziny królewskiej dwór wydał oświadczenie o jesiennych planach Następczyni Tronu. Już 9 września księżniczka rozpocznie serie podróży po ojczyźnie i odwiedzi najpiękniejsze rejony Szwecji. 

Podróże związane są z zamiłowaniem Następczyni Tronu do ochrony środowiska. W ich trakcie zamierza lepiej poznać wyjątkową i zróżnicowaną przyrodę Szwecji. Serię wizyt rozpocznie już w przyszłą sobotę w Västergötland. Tego dnia obejrzy m.in. klasztor w Varnhems, a następnie uda się w  pieszą wędrówkę wzdłuż gór Billingen. Spacer kończy się w Hornborgasjön.

Jak podaje dwór królewski podróże będą trwały przez kilka kolejnych lat i księżniczka odwiedzi najpiękniejsze zakątki w całym kraju. Västergötland nie zostało wybrane przypadkowo na pierwszy przystanek. Księstwo jakiś czas temu wydało oficjalne zaproszenie dla Następczyni Tronu. Nie zapominajmy, że Victoria nosi tytuł księżnej Västergötland. W ustalaniu planów wizyty w poszczególnych miejscach dużą rolę odgrywają tzw. Rady Księstw oraz sami mieszkańcy danych rejonów. 

Mogliśmy spodziewać się, że jesień zapowiada się intensywnie dla przyszłej królowej. Tej jesieni książę Oscar pójdzie do przedszkola co zwiastowało od samego początku ogrom obowiązków dla książęcej pary.

z najnowszych informacji. Księżna Sofia z synkiem nie opuściła jeszcze szpitala. Ogłoszenie imion chłopca nastąpi w poniedziałek o 11:15, godzinę późnej rodzina królewska i rząd zbiorą się w Kaplicy Zamku Królewskiego na uroczystym te Deum. 

5 komentarzy

 1. Świetny pomysł przy okazji księżniczka będzie promować swój piękny kraj cieszę się że zaczyna od swojego księstwa to ładny gest z jej strony
  Już nie mogę doczekać się poniedziałku jestem w pracy ale spróbuję zerknąć na telefon żeby nie przegapić te deum i ogłoszenia imion tyle wrażeń jednego dnia!
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama czy z mężem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tylko zwróci uwagę na piękno kraju,ale też dla niej będzie to przyjemność. Nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym.Czekam na zdjęcie księżniczki na tle pięknej przyrody !
  Wychodzi na to,że styczniowa podróż była ostatnią taką przerwą w obowiązkach dla pary książęcej. Szkoda,że nie mogą się dłużej nacieszyć dziećmi.Oscar jest jeszcze taki malutki.Ale cóż,Vic jest obowiązkowa, a rola przyszłej królowej zobowiązuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały pomysł na promocję kraju

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.